X


PAX Gold Nasıl Alınır?

ONS altın fiyatına endeksli PAX Gold nasıl alınır?
15:35
8 Aralık 2020

Pax Gold (PAXG), adından da anlaşılabileceği üzere ONS altın fiyatına endeksli bir kripto para birimidir. Yatırımcılar London Good Delivery tarafından sağlanan ONS altını satın almış gibi bu stablecoini alıp satabilmekte. Paxos Standard firması da bu tokenlerin karşılığında rezervlerinde o kadar ONS altın tutuyor. PAXG sahibi olan herkesin aslında Paxos Standard tarafından korunan kasalarda aynı miktarda ONS altına sahip olduğu biliniyor.

PAX Gold (PAXG) Nedir?

Pax Gold, ilk başta PAX stablecoini ile piyasaya giriş yapan firmanın en güncel adımlarından birisi oldu. Kurumsal yatırımcıların altın alımlarını hızlandırmak istediği zamanlarda Koronavirüs salgını yüzünden sekteye uğrayan tedarik zinciri, bunu imkansız bir hale getirdi. Paxos Standard ekibi de ABD dolarına endeksli stablecoinden sonra şimdi de ONS altın fiyatına endeksli bir stablecoin ile tedarik zincirinin sorunlarını ortadan kaldırdı.

Normalde ONS altın satın almak için hem tedarik zincirinin sorunsuz işlemesine hem de yüklü işlem ücretlerine ve işlemlere gerek olmakta. Ancak yatırımcılar bunlarla hiç uğraşmadan direkt olarak PAXG satın alımı yapıp ONS altın sahibi olabilmekte. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla PAX Gold’un toplam piyasa değeri 78 milyon doların üzerinde

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 118. kripto para birimi olan PAXG’nin toplam arzı ise 42.200 olarak gözüküyor. Yani Paxos yetkilileri rezervlerinde 42.200 adet ONS altın tutmakta ve bunun karşılığında basılan PAXG tokenleri kullanıcılara sunulmakta. PAXG’nin son 24 saat içerisindeki hacminin ise 1,5 milyon dolara tekabül ettiği görülüyor.

PAXG Coin almak için ise Crypto.com kripto para borsası kullanılabilir.

PAXG Coin Nereden Alınır?

Peki PAXG Coin, Crypto.com kripto para borsası üzerinden nasıl satın alınabilir?

  • PAXG Coin almak için ilk olarak Crypto.com’a Tether (USDT) atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Exchange bölümüne girip USDT piyasaları sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda arama yerine PAXG yazın ve açılan PAXG/USDT işlem çiftini seçin.
  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz PAXG Coin miktarını seçin ve altta yer alan AL-SAT sekmesine tıklayın.
  • Böylece PAXG Coin emriniz piyasaya girilmiş olacak.
  • Bunun devamında sizin alım yapmak istediğiniz fiyattan birisi alış emri girerse emriniz gerçekleştirilecek
  • Fonlarınız yani PAXG Coin’leriniz ise cüzdanınıza eklenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar