X


Alman Bankasından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Stellar (XLM) Yatırımcılarına Müjde!

Özel Alman bankası yeni kripto para fonu açıyor.
18:51
8 Aralık 2020

Almanya’nın önde gelen özel bankalarından birisi olan Hauck & Aufhauser, yayınladığı güncel bir gönderide önümüzdeki yılın Ocak ayı itibarıyla özel bir kripto para yatırım fonu açacağını belirtti. Bu fon sayesinde kurumsal ve yarı-kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Stellar (XLM) yatırımı yapabilecek.

En Köklü Bankalardan Birisi, Kripto Para Fonu Açıyor

Fundview tarafından aktarılan bildiriye göre Frankfurt merkezli özel banka yerel bir finansal teknoloji şirketi olan Kapilendo ile ortaklık imzalıyor. Kapilendo, dijital varlık alım satımı konusunda lisansa sahip ve bankanın bu eksikliğini gidererek kurumsal yatırımcıların kripto para alım satımı yapabilmelerinin önünü açacak.

Kapilendo firmasının buna ek olarak kurumsal yatırımcıların fonlarını da yöneteceği ve bunlar için emanet hizmeti sunacağı vurgulanmakta. Minimum yatırım miktarının ise 200.000 euro olduğu belirtildi. Fona kayıt olmak veya yatırım yapmak için ise herhangi bir süre sınırı bulunmuyor. Fonun ise sadece kurumsal ve yarı-kurumsal yatırımcılara açık olduğu belirtilmekte. Fonun işlem ücreti ise %2,05 olarak belirlendi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Paralar Bankaların Desteğine Kavuşuyor

224 yıllık banka, kesinlikle Almanya’nın en eski ve köklü bankaları arasında yer alıyor. Sunulan kripto para yatırım fonu sayesinde direkt olarak önde gelen kripto para birimlerine yatırım yapılabilecek ve kurumsal yatırımcılar ek sorunlarla uğraşmadan yatırımlarının güvende tutulduğundan emin olacak.

bitcoin

Banka yöneticisi Holger Sepp, konu hakkında yaptığı açıklamada dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar arasında devamlı daha da popüler hale geldiğini belirtti. Kurul üyesine göre bu da bankanın kripto para hizmeti vermesinde etkili oldu. Sepp, bu hizmet ile Almanya içerisinde kurumsal yatırımcılara yönelik kripto para alım satım hizmeti veren sayılı fonlardan birisi olduklarını da vurguladı.

Bitcoin Bu İlgi İle 20.000 Doları Görebilir Mi?

Son dönemde kripto para sektörüne ve lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelik ilgi kesinlikle hiç olmadığı kadar fazla. Kurumsal yatırımcıların BTC almalarından sonra İspanya’nın en büyük bankalarından BBVA da kendi kripto para borsasını piyasaya süreceği haberi ile gündeme geldi. Bunun devamında Almanya’nın en eski özel bankalarından birisinin de kripto para yatırım fonu açacak olması, ilginin ne derece fazla olduğunu gösteriyor. Bunların Bitcoin fiyatını 20.000 dolara taşıyıp taşımayacağını ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar