X


Bu Tokenler Geçtiğimiz Ay Bitcoin’in (BTC) Performansını Geride Bıraktı

Hangi DeFi tokenlerinin fiyat yükselişi, Bitcoin'in yükselişini geçti?
19:33
8 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz ay kesinlikle en hareketli dönemlerinden birisini yaşadı. Ekim ayının sonlarında 13.800 dolar seviyesinde bulunan BTC/USD işlem çifti, 7 Aralık tarihine gelindiğinde ise 19.169 dolar seviyesine kadar çıktı ve %38’lik bir artış yakaladı. Ancak Bitcoin’in bu inanılmaz yükselişine rağmen kendisini geride bırakan DeFi tokenleri olduğu görülüyor.

Bitcoin’i Geçen DeFi Projeleri

Piyasa verilerine bakıldığında 31 Ekim 2020 tarihinden 7 Aralık 2020 tarihine kadar olan sürede en çok yükselen projenin SushiSwap olduğu görülüyor. Birçok kripto para yatırımcısını mağdur eden ve 14 dolardan 0,61 dolara kadar gerileyen Sushi, gelen müjdeli bir haber ile yükselişe geçmişti. SUSHI fiyatı, Yearn Finance kurucusundan gelen haber ile %301 artış elde etti ve 2,43 dolara kadar çıktı.

defi

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SushiSwap’ın hemen arkasındaki ise DeFi sektörünün en önemli projelerinden Aave olarak gözüküyor. Aave fiyatı 31 Ekim tarihinde 30 dolar iken 7 Aralık tarihinde 90,98 dolar dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı. AAVE, hem Aavegotchi projesi hem de devamlı olarak geliştirmelerde bulunması ile önemli bir ralli yakaladı.

Yearn Finance Bütün Projelere Yükseliş Getirdi

AAVE’nin arkasında ise Yearn Finance yer alıyor. Daha önce 44.000 dolara kadar çıkan ancak devamında 9.000 dolara gerileyen YFI, Kasım ayında geri dönüş yaptı. YFI fiyatı 11.000 dolardan 28.677 dolara kadar çıkarak %160 oranında bir artış yakaladı. Andre Cronje’nin projede tekrar önemli geliştirmelere imza atması bu yükselişte etkili oldu.

Dördüncü sırada ise THORChain yer alıyor. RUNE  fiyatı kısa sürede 0,42 dolardan 0,98 dolara kadar çıkarak %100 bir artış yakaladı ve hala da artmaya devam ediyor. Beşinci sırada %128’lik yükseliş ile HEGIC yer alırken, onun arkasında %125 artış ile BZRX, bunun arkasında ise %95’lik artış ile CVP yer almakta.

ETH ve XRP de Geri Kalmadı

CVP fiyatına yükseliş getiren YFI ortaklığının aynı zamanda bunun arkasındaki CREAM ve CRV projelerine de sırasıyla %76 ile %75 yükseliş getirdiği görülmekte. Yani Yearn Finance hem kendisinin hem de yaptığı ortaklıklarla diğer projelerin yükselmesini sağladı. Top 10 içerisinde yer alan projelerden ise ETH’nin 388 dolardan 593 dolara, XRP fiyatının ise 0,30 dolardan 0,62 dolara kadar yükseldiği görülmekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ise bütün bu ilgiye rağmen sadece %40 civarında bir yükselişle kaldığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar