X


XRP Fiyatı İçin Yüzde 60’lık Hareket: Konsolidasyon Ne Zaman Bitecek?

XRP fiyatı harekete geçecek mi?
13:22
8 Aralık 2020

XRP, uzun süredir konsolidasyon yaşıyor olsa da teknik grafiğe göre devasa bir yükseliş hareketine hazırlanıyor gibi gözüküyor. Kripto para piyasasının geri kalanı yerinde sayarken XRP fiyatında çok yakında ciddi bir hareketlenme görebiliriz. XRP/USD teknik analizine göre 4 saatlik grafikte boğa odaklı flama oluşmuş durumda. Peki bu flama fiyat için ne gösteriyor?

XRP Fiyatının Hedefi: 1 Dolar

Söz konusu flama Kasım ayının sonlarında XRP fiyatını 0,80 dolara kadar çıkartmayı başarmıştı. Devam eden konsolidasyon, trendin sürekliliğini sağlayıp en az %60 oranında bir hareket yaratabilir. Alış baskısında oluşan sert artış da daha önceki trendin devam edebileceğini gösteriyor. Boğa flaması kırılma noktasından itibaren en az %66’lık bir yükselişe işaret etmekte ve bu da 1 dolarlık psikolojik desteğin üstüne denk geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peter Brandt de XRP Analizi Yaptı

Tabii ki bu analizin daha önceki trendin bıraktığı direnç ve flamanın oluşturduğu tepe noktasına göre yapıldığı görülüyor. Kripto para sektöründeki en ünlü analistlerden birisi olan Peter Brandt de bu grafiği yorumlayarak flamanın fiyatı 1 doların üzerine çıkartabileceğini belirtti. Normalde XRP aleyhinde çok fazla açıklama yapan Brandt’in bu ifadesi ise kesinlikle şaşkınlık yaratmış durumda.

Ünlü analist 0,68 doların kritik direnç olduğunu vurgulayarak bunun devamında fiyatın 1 doları göreceğini ifade etti. Peter Brandt’e göre 1 doların görülmesi ise geçici bir süre için XRP fiyatındaki satış baskısının artmasına yol açabilir. XRP/USD paritesi 0,77 doları gördükten sonra da tam olarak bunu yaşadı ve fiyat bir süre sert çakıldı.

Satış Azaldı, XRP Alımı Başladı

He teknik göstergeler hem de hacim, XRP yatırımcılarının 12 Aralık tarihinden önce ciddi bir yükseliş görebileceğine işaret ediyor. Santiment araştırma firmasının verilerine göre de 0,77 dolara kadar yükseliş yaşandığında birçok balina yüklü XRP satışı yaptı ve bu durum satış baskısını ciddi anlamda azalttı. Şu an ise içerisinde 1 milyon ile 10 milyon XRP bulunan  cüzdanların sayısında yeniden artış olduğu gözlemleniyor.

XRP fiyatının yükselişi tabii ki Bitcoin fiyatının da sert bir düşüş yaşamaması ihtimaline dayanıyor. Eğer Bitcoin fiyatı sert bir düşüş yaşarsa XRP fiyatının da en güçlü destek noktalarından olan 0,40 dolara kadar düşmesi olası. Ancak bütün göstergeler şu an için XRP fiyatında yükselişin daha olası olduğuna işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar