X


Apple Kurucu Ortağının Kripto Parası, Yüzde 1.400 Arttı!

Wozniak'ın kripto parası rekor kırdı.
19:51
7 Aralık 2020

Teknoloji devi Apple’ın kurucu ortaklarından birisi olan Steve Wozniak, bundan önce de kripto paralara yönelik olumlu ifadeler kullanması ile adından söz ettirmişti. Silikon Vadisi’nin en önemli isimlerinden birisi konumundaki Wozniak, bizzat Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımı yaptığını defalarca vurguladı.

Apple Kurucu Ortağının Yeni Projesi Bir Kripto Para

Tecrübeli isim bundan çok kısa süre önce ise kendi blockchain projesi Efforce’u hayata geçirdi. Temiz enerji ve geri dönüşüm odaklı bu kripto para ve blockchain projesi, geçtiğimiz hafta ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından bazılarında listelendi. Wozniak konu hakkında yaptığı açıklamada bu proje ile enerji verimliliği piyasasında çığır açmayı planladığını belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Herhangi bir yatırımcının bu kripto para projesine katılım sağlayarak daha temiz ve yeşil bir dünya için katkıda bulunabileceğini belirten Wozniak, Apple’dan sonra ilk defa yeni bir girişimde bulundu. Silikon Vadisi efsanesinin Apple gibi başarılı bir şirketten ve tanınırlıktan sonra hayata geçirdiği Efforce ise kesinlikle bekleneni yapıp ciddi ilgi çekti.

WOZX, Rekor Yükseliş Elde Etti

Efforce, WOZX isimli kripto para birimi ile beraber piyasaya sürüldü. HBTC kripto para borsasında listelenen WOZX isimli kripto para biriminin sadece 13 dakikada 950 milyon dolarlık hacim elde ettiği görülüyor. Efforce tarafından da yapılan açıklamada ilk satış fiyatı olan 0,1 dolardan 1,41 dolara kadar yükseliş yaşandığı belirtildi.

WOZX kripto para biriminin yükselişi önümüzdeki günlerde de böyle ilgi görülmesi durumunda devam edebilir. Wozniak bu platformun dünyada herkesin katılım sağlayabileceği merkeziyetsiz ve temiz enerji odaklı bir projenin tabanı olduğunu vurgulayarak daha fazla yatırımcıyı davet etti. Wozniak’a göre buna yatırım yapanlar aslında bir yatırımdan ötesini gerçekleştirmiş olacak.

Bitcoin’in Enerji Verimliliği Büyük Bir Sorun

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), özellikle enerji verimliliği konusunda ciddi bir şekilde eleştiriliyordu. Bitcoin’in Proof-of-Work yani iş ispatı modeli, birçok ülkenin kullandığından daha fazla enerji harcamakta. Bitcoin’in şu an hala en büyük sorunlarından birisi olan enerji tüketimi, Wozniak’ı bu projeyi geliştirmeye itmiş.

Wozniak konu hakkında yaptığı açıklamada kripto paraların finans sektörünün geleceği olduğunu belirtip, bunların daha temiz enerji odaklı bir hale getirilip geliştirilebileceğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar