reklamı kapat

“Ripple, Bitcoin’den ve Ethereum’dan Daha İyi”

8 Ağustos 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasında yüzlerce altcoin bulunuyor. Hangi paranın daha iyi olduğuna yönelik yapılan tartışmaların zaman zaman kullanıcılar arasında gündeme geldiğine şahit oluyoruz. Techcrunch kurucusu Michael Arrington ilgi çekici bir iddiada bulunarak bu tartışmalara katkıda bulundu.

Ünlü kripto para yatırımcısı Arrington geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Ripple’ı (XRP) yere göğe sığdıramadı. XRP’nin işlem gerçekleştirme konusunda rakiplerine fark attığını belirten Arrington, Bitcoin ve Ethereum’un bu konuda Ripple’ın gerisinde olduğunu savunuyor.

Arrington XRP Capital isimli bir yatırım şirketinin kurucusu olduğu bilinen Michael Arrington, şirketin 100 milyar dolarlık fonunu yalnızca kripto paralara yatırdığını ifade ediyor. Şirketin faaliyetlerini Çin ve Kore gibi Asya ülkelerinde yoğunlaştırdığı biliniyor.

Michael Arrington Kore piyasasının batılı yatırımcılar için “biraz daha az güvenilir” olduğunu belirtiyor. Arrington’a göre ülkeyi ziyaret etmek kolay olsa da burada iş yapmak zannedildiği kadar kolay değil. Arrington’ın yatırım şirketi buradaki faaliyetlerini artırabilmenin muhtemel yollarını araştıracak. Ülkedeki beyaz yakalı çalışan nüfusunun yaklaşık %40’ı kripto para sahibi. Bu istatistik Güney Kore’yi diğer ülkelerden ayırarak nadir bir pozisyona sokuyor. Bu veriye dayanarak ülke insanının yeni şeyleri deneme eğiliminde olduğu çıkarımı yapılabilir.

Açıklamalarını sürdüren Arrington konuyu XRP’ye getirdi. Kurduğu yatırım şirketinin temel kripto para olarak XRP’yi seçtiğinin altını çizen ünlü isim şirketin amaçlarından da bahsetti. Arrington XRP Capital, USD’ye ya da diğer itibari para birimlerine değil de kripto paralara odaklanmayı hedefliyor.

Arrington şu ifadelere yer verdi:

Kripto paralara odaklanmayı hedefleyen ilk serbest yatırım fonu firması için en iyi seçeneğin XRP olacağını düşündük. Bitcoin’e ya da diğerlerine göre daha merkezi olmasına karşın ABD’deki birçok kullanıcı bu parayı seviyor. Üstelik iş çok hızlı ve masrafsız para transfer etmeye gelince XRP’den daha iyisi yok diyebiliriz.

XRP’nin hızlı ve düşük masraflı işlemlere olanak verdiğini belirten Arrington sözlerine şunları ekliyor:

Bitcoin ve Ethereum, Ripple ile kıyaslanamaz. XRP gerçekten şahane.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.