X


Ripple, Birleşik Krallık CBDC Çalışmaları İçin Dijital Pound Vakfı’na Katıldı!

Ripple, Dijital Pound Vakfı'na katıldı.
14:20
14 Ekim 2021

Ripple, Birleşik Krallık’ta merkez bankası dijital para birimi çalışmaları adına Dijital Pound Vakfı’na katıldığını açıkladı. Ripple, yönetim kurulunda Politika Başkanı Susan Friedman tarafından temsil edilecek.

Ripple, Dijital Pound Vakfı Üyesi Oldu

Ripple’ın Dijital Pound Vakfı’na katılımı, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili teknik ve politika konularında küresel olarak bir çalışma kazandıracak. Ripple tarafı, İngiltere’nin kripto varlık alanında sorumlu inovasyonu ve büyümeyi teşvik etmede ön saflarda olduğuna inandığını belirtti. Susan Friedman yeni adımı şöyle değerlendirdi:

Dijital Pound Vakıf ile ortaklaşa bir Dijital Pound tasarımını ve uygulamasını desteklemekten heyecan duyuyoruz. Vakıf, Birleşik Krallık’ın daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir finansal sistem inşa etme hedefini ilerletmeye büyük katkı sağlayacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dijital Pound Vakfı, Dijital Pound’un Birleşik Krallık’ın yenilikçi bir dijital ekonomiye ve topluma geçişini destekleyeceğine inanıyor. Bununla birlikte bir CBDC uygulaması, İngiltere’nin gelişmekte olan küresel dijital ortamda yerini sağlamlaştıracaktır.

Paranın geleceğini tanımlayarak bugün, merkez bankalarının %80’inden fazlası, CBDC‘ler dahil olmak üzere devlet destekli bir tür kripto apra birimini aktif olarak araştırıyor. İngiltere Merkez Bankası, vatandaşlar ve işletmeler tarafından merkez bankası parasına erişimin genişletilmesinde önemli bir rol oynayabilevek bir Dijital Pound‘u tasarlamanın, uygulamanın ve çalıştırmanın pratik ve teknolojik zorluklarını aşmak adına aktif olarak çalışmalarını yürütüyor.

İngiltere Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarına Son Hız Devam Ediyor

İngiltere Merkez Bankası, gelişen dijital ödeme ortamının daha fazla işlevsellik ile hızlı, ucuz, sürdürülebilir ve verimli ödemeler için potansiyel taşıdığını gördü. Ancak dijital ödemelerin tam potansiyeline ulaşmak adına çeşitli aktörlerle işbirliği gerekliliğine karar verdi. Dijital Pound Vakfı’nın hedeflediği şey tam olarak burada bahsedilendir.

Dijital Pound Vakfı, İngiltere’nin finansal inovasyonda küresel rekabette liderliğini sürdürmesini sağlamak adına çok çeşitli üyeleri bir araya getirir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar