X


Rekor Geldi: Kripto Para Piyasası Toplam Değeri 2.6 Trilyon Doları Aştı

Kripto para piyasasının yeşile bürünmesi ile toplam piyasa değeri 2.68 trilyon doları buldu.
14:15
21 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası katılımcıları, lider Bitcoin‘in 66.997 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı dakikalarda heyecanlı dakikalar yaşadı. ABD SEC’in ProShares Bitcoin ETF‘ini onaylaması üzerine oluşan coşku, Bitcoin’i yeni ATH seviyesine taşıdı.

Kripto Para Piyasası 2.6 Trilyon Doları Geçti

Lider kripto para Bitcoin‘in 66.997 dolar ile ATH kaydetmesinin akabinde en büyük altcoin Ethereum (ETH) 4.300 dolar seviyelerine tırmanarak önemli bir fiyat sekansına imza attı. Bunun yanı sıra Solana (SOL), büyük bir atak ile 200 dolar sınırına dayandı.

Kripto para piyasası, tarihi bir dönem geçiriyor. 2021 yılına yığınla gelişme sığdıran kripto ekosistemi, yoluna dolu dizgin devam ediyor. Geçtiğimiz ay eylül kabusu yaşayan Bitcoin, Çin yasakları ve düzenleyici kanalların baskıları ile 40.000 doların altına itildi. Ancak ralli momentumu tüm engelleri aşarak dump hareketlerini bastırdı. Öte yandan Bitcoin’in tek başına toplam piyasa değeri 1.2 trilyon doları aştı.

En büyük altcoin Ethereum ATH seviyesinin kıyısında işlem görürken, lider Bitcoin’i takip ediyor. Piyasanın genel trendi yukarı yöndeyken altcoin’ler yeşile büründü. Kripto para piyasasının yeşile bürünmesi ile toplam piyasa değeri 2.68 trilyon doları buldu.

Bitcoin ETF Onayları

ProShares Bitcoin ETF’inin ardından yaşanan coşku, ikinci Bitcoin ETF’inin gölgede kalmasına neden oldu. Valkyrie Bitcoin ETF‘i ABD SEC tarafından onaylanan ikinci fon oldu. Valkyrie Bitcoin ETF’inin yarın itibarıyla NYSE’de işleme açılması bekleniyor. Bunun yanı sıra fonun simgesi buy the f*cking dip kısaltması olan BTFD olacak.

7 trilyon dolarlık ETF sektörüne dahil olması ile Bitcoin, önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Artık yolculuk 70.000 dolar ve yukarısını kapsıyor. 100.000 dolar beklentileri daha yüksek sesle dile getirilirken Bitcoin‘in 66.000 dolar bölgesinde alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar