Ünlü Analist Ethereum Tahminini Paylaştı! Yüzde 400 Artış Bekliyor

Ünlü analist Ethereum'da %400 artış bekliyor.
13:53
21 Ekim 2021
Ünlü Analist Ethereum Tahminini Paylaştı! Yüzde 400 Artış Bekliyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaygın olarak takip edilen ünlü kripto para analisti Justin Bennett, Ethereum‘un (ETH) yaklaşık %400 artış yaşaması ile sonuçlanabilecek başka bir büyük ralli için hazırlandığını düşünüyor.

Ethereum Yeni Bir Ralli Hazırlığında

Ethereum hakkındaki son tahminlerini takipçileri ile paylaşan analisti, bir dizi tweet’te Bennett, Bitcoin (BTC) doğru piyasa koşullarına izin verirse Ethereum’un Ocak 2022’ye kadar 20.000 dolara nasıl yükselebileceğini paylaştı.

BTC, önce önemli bir geri çekilme olmadan 65.000 doları kırarsa, ETH muhtemelen Mayıs trend çizgisinin üzerinde bir kapanışla eşleşir. Dolayısıyla bu durum ETH‘yi Ocak ayında 20.000 dolara kadar taşıyabilir.”

Bennett, çok fazla trader’ın 10.000 doları aradığı göz önüne alındığında, ETH için 20.000 dolarlık bir zirvenin daha muhtemel olduğunu düşünüyor. Öyle ki Bennett, çoğu trader’ın, parabolik bir koşu sırasında akabilecek sermaye akışını hafife aldığını iddia ediyor.

Ek olarak ünlü analist, yükseliş tezine rağmen, kısa vadede aşırı kaldıraçlı trader’ları ortadan kaldırabilecek potansiyel bir düşüş konusunda da uyarıyor.

“Bu hafta potansiyel olarak Bitcoin‘de yeniden 53.000 dolara ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir hareket görürseniz şaşırmayın. Ben dahil herkes şu anda hiper yükseliş eğiliminde. Ancak bu, tasfiyelerin meydana gelme eğiliminde olduğunu da göz önünde bulundurmalıyız. Pazar günkü en düşük 58.900 dolar, kumdaki meşhur çizgidir.”

Bennett, Bitcoin’in 270.000 Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

Başka bir kripto para analistinin boğa koşusu hipotezine cevaben Bennett, piyasa döngüsüne ilişkin yaklaşımını açıkladı ve Bitcoin fiyatının 207.000 ile 270.000 dolar arasında bir zirve yapmasını ve ardından %80’lik bir düzeltme gelmesini beklediğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar