X

MicroStrategy CEO’su: “Bitcoin (BTC), Türkiye İçin Umut”

Bugün doların yeni bir rekor kırmasının ardından MicroStrategy CEO’su Saylor, Bitcoin'in Türkiye için umut olduğunu dile getirdi. 
17:43
21 Ekim 2021

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün yaptığı açıklama ile faiz kararını açıkladı ve faizler 200 baz puan indirildi. Bu durum dolar kurunda anında kendisini gösterdi ve dolar fiyatı 9,49’a yükseldi. Bu duruma Michael Saylor önemli bir yorumla karşılık verdi.

“Bitcoin, Türkiye İçin Umut”

MicroStrategy’nin CEO’su olan Michael Saylor bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, USD/TRY grafiğini paylaştı ve “Bitcoin Türkiye için bir umut” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MicroStrategy, şu anda 114.042 tane Bitcoin’e sahip ve firma 2020 yılında BTC alımı yaptığını açıklayarak büyük bir kurumsal adımın önünü açmıştı. İlk BTC alımından sonra da firma lider kripto para birimlerine yaptığı yatırımlarına devam etti.

Bunlara ek olarak Saylor geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajında, TCMB’nin 5 milyar dolar Bitcoin satın alması halinde bu yatırımın 5 yıl içinde 50 milyar dolar olabileceğini ifade etmişti.

Öte yandan Saylor’ın paylaştığı grafikte 2013 yılından bu yana TL’nin dolar karşısında %80 değer kaybettiği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bu tablonun aksine Bitcoin 2013 yılından bu yana dolar karşısında değer kazanıyor. 2013 yılında ortalama Bitcoin fiyatı 190 dolar seviyesindeyken bugün 1 Bitcoin yaklaşık olarak 63.650 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar