Bitcoin (BTC) Fiyatı, Binance US Borsasında Anlık Olarak 8.200 Dolara Düştü!

BTC/USD paritesinin kısa bir süreliğine 8.200 dolara düştüğü Binance US Borsası, Twitter'da çok sayıda trader tarafından büyük eleştiri topladı. Binance tarafından ise, henüz konuya ilişkin herhangi bir resmi açıklama gelmedi.
18:00
21 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Binance US borsasında kısa bir süreliğine 8200 dolara düştü. BTC/USD paritesi anlık olarak %87 düşerek 8200 dolara iğne attı.

BTC, Binance US’de Anlık Olarak %87 Düştü

Borsada işlem yapan traderların “dolandırıcılık fitili” olarak nitelendirdiği anlık çöküş esnasında, 8.200 dolar seviyelerindeki BTC/USD paritesi, diğer borsalarda 64.200 dolar olan fiyat seviyesinin ortalama %87 altındaydı. Bu anlık fiyat dalgalanmaları, son zamanlarda birden fazla kez meydana geldi. Ancak Binance US’teki bu hata, daha önce meydana gelen dalgalanmalardan oldukça farklıydı. Söz konusu anlık hata, Twitter’da çok sayıda trader tarafından büyük bir eleştiri topladı.

Meydana gelen aşırı fiyat dalgalanmasının, bilinçli bir piyasa manipülasyonu mu olduğu yoksa sorunun teknik bir hatadan mı kaynaklandığı, yatırımcılar arasında merak konusu oldu. Binance, henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yayınlamadı.

Bitcoin’deki Yükseliş İvmesi

Ekim ayının başından bu yana yaptığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile Bitcoin, 40.000 dolar fiyat seviyelerinden 60.000 dolar seviyelerine ulaşarak, yüksek bir fiyat performansı gösterdi. Lider kripto para BTC, dün tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini (ATH: 66.930 dolar – CoinMarketCap) aşarak yeni bir rekora imza attı. Ancak ulaşılan yeni zirvenin ardından Bitcoin, düşük oranlarda düzeltme hareketi yaparak bir miktar değer kaybetti. Birincil kripto para BTC, yazının yazıldığı esnada 1,2 trilyon dolar piyasa değeri ile 63.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar