Binance NFT Platformu Multi-Chain’i Desteklemeye Başlıyor: Multi-Chain Nedir?

Yapılan son açıklamalara göre artık Binance NFT pazar yerinde kullanıcılar multi-chain özelliğini kullanabilir hale geldi. 
13:33
21 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance yaptığı son bir duyuru ile NFT pazar yerinde multi-chain para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyeceğini açıkladı.

Binance NFT Multi-Chain’i Destekliyor

Yapılan açıklamalara göre, Binance NFT Marketplace, NFT para yatırma ve çekme işlemleri için çoklu zincir desteği (multi-chain) ekledi. Kullanıcılar artık NFT’lerini Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum (ETH) ağlarına ve bu ağlar arasında kolaylıkla aktarabilecek.

Bu özelliğin eklenmesi ile Binance NFT pazar yeri artık açık bir ekosistem haline geldi. Böylece Binance NFT kullanıcıları artık mevcut NFT’lerini satmak ya da NFT’ler ile işlem gerçekleştirmek için bu açık ekosistemden faydalanabilecek.

Bu noktada kullanıcıların NFT’lerini çekmek için Binance hesabına bağlı bir cüzdan olması gerekiyor. Binance konuyla ilgili açıklamalarında, “Ödüllü NFT’lerinizi desteklenen cüzdanlardan herhangi birine çekmek için lütfen MetaMask Cüzdanınızı bağlayın veya WalletConnect’i kullanın.” ifadelerine yer veriyor.

Multi-Chain Nedir?

Çoklu zincir, “çok zincirli, çapraz platform” anlamına geliyor. Spesifik olarak kripto pazarında, bir proje bir çoklu zincir üzerinde konuşlandırılıyorsa, Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Polkadot, Avalanche gibi en az iki zincirde konuşlandırılmalıdır.

Multi-chain, basitçe birçok farklı zinciri ifade ediyor. Orijinal zincirin (ETH gibi) yanı sıra belirli bir proje BSC veya Polkadot gibi başka bir zincirde de bağımsız olarak dağıtılabilir. Bununla birlikte varlıklar yalnızca bağımsız zincirler arasında, kullanıcıların Ethereum zinciri ve piyasada bulunan diğer zincirler arasında varlıkları transfer etmesine olanak tanıyan bir araç olan çapraz zincir çözümü ile transfer edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar