Bugün Kullanıcı İle Buluşan Binance NFT Platformu Nasıl Kullanılır?

Uzun zamandır özellikle NFT meraklılarının büyük bir heyecan ile beklediği Binance NFT platformu bugün kullanıcı ile buluştu.
14:19
24 Haziran 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance, non-fungible token (NFT) platformunu bugün kullanıcı ile buluşturdu. Binance NFT’nin açılışı Andy Warhol ve Salvador Dali ile gerçekleşti. Peki, Binance NFT platformu nasıl kullanılır?

Binance NFT Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Binance NFT platformunu kullanmak isteyen kişilerin bir Binance hesabının bulunması gerekiyor. Bunun için kayıt olarak ve doğrulama işlemlerini tamamlayarak Binance NFT platformunu kullanmak için ilk adımı atabilirsiniz. Hesabınız varsa ya da hesap oluşturduktan sonra bir miktar Binance Coin (BNB) BUSD ya da Ethereum (ETH) alınması gerekiyor.

Bu noktada Binance, NFT’lerin Binance Smart Chain (BSC) üzerinde oluşturulduğunu ve bu sebeple işlem ücretlerinin BNB olarak ödendiğini hatırlatıyor. Dolayısıyla eğer kendi NFT’nizi oluşturmak istiyorsanız mutlaka bir miktar BNB’nin olması gerekiyor.

Bu işlemlerin adım adım tamamlanmasının ardından Binance NFT platformu kullanımına başlanabilir.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre platformda üç farklı ürün grubu bulunuyor:

  • Pazar Yeri: Dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucuların NFT’lerinin yayınlandığı, alım-satım işlemlerinin yapıldığı ve tekliflerin verildiği alan.
  • Etkinlikler: Önde gelen küresel sanatçılar ve en etkili isimler ile markalar tarafından yaratılan premium ve özel NFT’leri satın alınabildiği alan. Açıklamalara göre etkinlikler, dijital sanatçılar ve müzisyenlerin yanı sıra sporcular ve ünlülerin tekliflerini de içerecek.
  • Gizemli Kutular: Her Gizemli Kutunun içinde rastgele bir NFT olacağı ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre bu kutular içinde normal (N), nadir (R), süper nadir (SR) veya ultra süper nadir (SSR) NFT kazanma şansı bulunuyor.

Nasıl NFT Satın Alınır?

Kullanıcılar açık arttırma yolu ile NFT satın almak istediklerinde öncelikle teklif vererek işlemlere başlıyor. Açık arttırma sonucunda ise en yüksek teklifi veren kullanıcı, NFT’nin sahibi oluyor.

Kullanıcılar teklif vermek istedikleri bir NFT olduğunda açılan pencerede teklif tutarını girerek “Teklif Ver” butonuna tıklayarak NFT satın almak için ilk adımı atmış oluyor. Bu noktada Binance minimum tutarlara dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre anında satışlarda NFT almak, açık arttırma yolu ile NFT almaktan daha kolay bir şekilde ilerliyor. Bu noktada kullanıcının sadece satın almak istediği NFT’ye karar vermesi ve ardından ücretini ödeyerek “Satın al” butonuna tıklaması yeterli oluyor.

Yapılan açıklamalara göre bu noktada kullanıcı sabit fiyatın daha altında da bir teklif verebiliyor. NFT sahibi ise bu teklifi kabul edebilir ya da reddedebilir.

Öte yandan Gizemli kutu satın almak için de kullanıcılar her kutu için değiştirilebilir bir miktarla birlikte sabit bir fiyatın olduğu sayfaya yönlendiriliyor. Bu sayfada ayrıca Gizemli Kutunun içeri ile ilgili ipuçları da bulunuyor. Kullanıcının satın almak istediği Gizemli Kutuyu seçtikten sonra “Satın al” butonuna tıklaması yeterli oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar