Quant (QNT) Büyük Sürprize Hazırlanıyor! Yüzde Kaç Yükselecek?

Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük düşüşlerde QNT Coin ciddi kazanç getirmişti. Yine olabilir, işte hedef.
19:45
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geçtiğimiz yılın zorlu piyasa şartlarında QNT yatırımcılarının yüzü gülüyordu. Elbette uzun sürmedi. Ancak aşırı satışlar yaşayan altcoinlerde %90’ı aşan kayıplar gören yatırımcılar QNT yatırımcılarına imrenerek baktı. 2022 yılının özellikle ikinci yarısında QNT çoğu zaman iyi bir sığınak oldu. Yeniden yükseliş hareketine başlayabilir ve hedefler kritik.

Quant (QNT) Yorum

2022 yılının son zamanlarında QNT Coin yatırımcıları hayal kırıklığına uğradı ancak en zon zamanlarda Quant iyi kazançlar getirdi. Quant (QNT) fiyatı 105 dolarlık uzun vadeli desteğin üzerinde tutunuyor ve yakında bir rahatlama rallisi görebiliriz. Haziran ayının sonunda QNT fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 429,69 dolardan gelen uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıktı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu kırılma keskin bir ralliyi de beraberinde getirdi. QNT Coin yukarı yönlü hareketine devam ederek Ekim ayında 228 dolarlık zirveye tırmandı. Özellikle LUNA çöküşünün ardından gelen bu pozitif ayrışma birçok yatırımcının yüzünü güldürdü.

Fiyat o dönem 200 dolarlık yatay direnci aşmış olmasına rağmen burada tutunamadığı için hareketine devam edemedi. Sonrasında bugün olduğumuz noktaya kadar geldik.

QNT Coin Fiyat Tahmini

QNT fiyatı son rallinin ardından neredeyse 90 dolar seviyesindeki desteğe kadar geri çekilmişti. Bu nedenle, fiyat hareketinde net bir yön olmadan 90 ila 200 dolar arasında uzun vadeli bir aralıkta işlem görüyor. Dahası, haftalık RSI, nötr bir eğilimin işareti olan 50 çizgisine çok yakın. Bu nedenle, haftalık zaman diliminde yön için karar vermek güç olsa da pozitif eğilim 105 dolar seviyesin korunduğu için biraz daha ağır basıyor.

Günlük zaman dilimindeki teknik analize daha yakından bakıldığında, QNT fiyatının kısa vadeli azalan direnç çizgisinden çıktığı görülüyor. Haftalık zaman dilimine benzer şekilde, günlük RSI 50’nin hemen altında olduğu ancak yukarı doğru hareket ettiği için kararsızdır. Eğer yukarı hareket başlarsa QNT Coin fiyatı 161-176 dolar aralığında bir lokal zirve oluşturmak isteyebilir. Bu da ortalama %62’lik bir ralli anlamına gelir. QNT için beklentiler dahilinde olan bu hareket yatırımcısını şaşırtmaz çünkü benzer bir süreç geçtiğimiz yıl da yaşandı.

Dalga sayımı yukarı yönlü bir hareket olasılığını destekliyor. Quant fiyatının direnç çizgisinden çıkmadan önce beş dalgalı bir aşağı yönlü hareketi tamamladığını gösteriyor. Eğer öyleyse, şimdi onu 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyelerine götürecek bir A-B-C yapısını tamamlıyor. QNT fiyatının azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor olması bu olasılığı destekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar