İşin Uzmanı 2023’de Satın Alınacak En İyi 5 Altcoin’i Açıkladı!

Kripto para analisti ve trader'ı Michaël van de Poppe, 2023'te satın alınacak altcoin'leri sıraladı. İşte Poppe'nin paylaştığı o altcoin'ler.
17:20
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Alternatif coinler (altcoinler) birkaç aydır sert satış baskı altında ve bu durum kripto para piyasasını kasıp kavuran ayı piyasası nedeniyle karmaşık bir hal almış durumda. Altcoinler, bireysel yatırımcıların ilgisi sayesinde yükselişe geçmiş, ancak kripto para borsası FTX’in iflası, ekosistem çöküşleri, hack’ler ve hızla artan enflasyon gibi durumlardan dolayı ağır darbe alarak toparlanamadılar. Ancak, kripto para yatırımcıları 2023’ün olumlu haberlerle geleceğini ve 2022’deki satış baskısının geride bırakılacağını umuyor. Bu doğrultuda, 1 Ocak’ta bir YouTube videosunda, kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, 2023’te satın alınabilecek altcoin’leri paylaştı. İşte o altcoin’ler.

Chainlink (LINK)

Poppe’ye göre, Chainlink (LINK) şu anda piyasanın büyük çoğunluğu gibi bir birikim bölgesinde hareket ediyor. Analist, altcoin’in muhtemelen yaklaşık 4 ila 5 dolar aralığında dip yapmasını beklediğini ve Fed’in agresif para politikasında frene basmasıyla ortaya çıkacak olası bir rahatlama rallisinden yararlanacağını belirtti. Öte yandan analist token’ın 2019’da kaydedilene benzer bir tarihi döngü sergilediğini belirtti.

Analist, LINK için daha fazla fiyat düzeltmesi öngörürken, token’ın merkeziyetsiz finansa (DeFi) odaklanan yatırımcıların ilgisini çekebileceğini öne sürdü. Poppe, 2023’ün LINK biriktirmek için muhtemelen en iyi dönemi sunacağını belirterek, altcoin’in 2024 veya 2025’te yükselişe geçeceğini ifade etti.

LINK, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 2,14’lük yükselişle 5,69 dolardan işlem görüyor. Poppe, LINK’in mevcut fiyat seviyelerinde 7,80 dolar civarında bir dirençle karşı karşıya olduğunu ve seviyenin aşılmasıyla 16,85 dolara doğru devam etmesine yol açabileceğini belirtti.

Polkadot (DOT)

Poppe, birlikte çalışabilirlik Blockchain’i Polkadot‘un (DOT) token’ının yatırımcılar tarafından adeta dövüldüğüne dikkat çekerek, mantıksız bir şekilde düştüğünü belirtti. Analist, mevcut ayı piyasasının yanı sıra, iki kuruluş arasındaki ilişki göz önüne alındığında DOT’un kripto para borsası Gemini’ye karşı açılan davadan etkilendiğini belirtti.

Poppe, DOT için 2023’ün ilerleyen günlerinde bir rahatlama rallisi öngörürken, altcoin’in 16 ila 24 dolar arasında yükselebileceği tahmininde bulundu. DOT, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 3,72 yükselişle 4,49 dolardan işlem görüyor.

Cosmos (ATOM)

Poppe, Chainlink gibi Cosmos‘un (ATOM) tekrar yükselmeden önce konsolide olduğu 2019 ve 2020’deki fiyat hareketlerini tekrarlayabileceğini belirtti. Mevcut fiyatla ATOM’un yatırımcılara birikim yapma fırsatı sunduğunu ve bir rahatlama rallisi durumunda varlığın 25 doların üzerinde bir bölgeye çıkabileceği öngörüsünü ortaya koydu.

Bununla birlikte, mevcut fiyat hareketlerinin altcoin’in dibe vurmasıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı konusundaki şüphelerini dile getirdi. ATOM, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 5,96 yükselişle 9,96 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Kripto para analisti, Binance Coin‘in (BNB) en büyük kripto para borsası Binance tarafından sağlandığı için her zaman herhangi bir portföyün bir parçasını oluşturması gerektiğini belirtti. Bu doğrultuda Poppe, kripto para piyasasının yeniden toparlanması halinde BNB’nin önemli ölçüde getiri sağlayabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, analist BNB‘ye dönük beklentilerinin büyük ölçüde Bitcoin‘in (BTC) nasıl performans gösterdiğine bağlı olacağı konusunda da yatırımcıları uyardı.

Skale (SKL)

Poppe, son olarak birlikte çalışabilir, çok zincirli ağ Skale‘nin (SKL) platformun güçlü temeline atıfta bulunarak toparlanma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. SKL‘nin 0,025 dolar direncini kırması durumunda, önceki yüksek seviyeleri alacağını ve 0,20 dolar bölgesine doğru yükselmeye başlayacağını öne sürdü. SKL, bu yazının hazırlandığı sırada 0,02 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Poppe, altcoin’lerin fiyat hareketlerinin büyük ölçüde Bitcoin’in fiyat hareketlerine, ABD’de enflasyon durumu gibi makroekonomik unsurlar gibi hakim faktörlere nasıl tepki verdiğine göre şekilleneceğinin altını çizdi. Ayrıca, kripto para piyasası hala FTX’in çöküşünün etkilerini hissetmeye devam ediyor ve konunun nasıl sonuçlanacağı da piyasa için kilit önemde olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar