Quant Coin Nedir?

Quant Coin, yüksek güvenlik sistemleri kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan Quant platformunun yerel kripto parasıdır.
17:00
15 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Quant Coin, yüksek güvenlik sistemleri kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan Quant kripto para platformunun yerel kripto parasıdır. Quant‘taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak internet ortamında üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedefliyor.

Quant (QNT) Nedir?

Son 20 yıldır teknolojinin ciddi bir değişim geçirdiğini ifade eden Quant platformu bu değişimle beraber güvenlik maliyetlerinin de aynı oranda arttığını ifade ediyor. Quant’a göre Blockchain teknolojisi verimli ve etkili bir şekilde kullanıldığında bu durumu değiştirecek şekilde tasarlandı. Quant tarafından sunulan çözümler arasında Overledger OS ve GoVerify bulunuyor.

Overledger Nedir?

Quant platformunun sunduğu çözümler arasında yer alan Overledger OS, “sadece Blockchain’ler, birbirine bağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mApps olarak bilinen çok zincirli uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştıran ve internet zincirlerini bağlamak amacıyla mevcut ağları kullanan dünyanın ilk Blockchain işletim sistemi” olarak tanımlanıyor.

Bunun yanında Overledger, Blockchain ile dünyanın ağlarını birbirine bağlayan bir Blockchain işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede Overledger mevcut sistemler arasındaki veri aktarımını kolaylaştırıyor. Ayrıca Overledger, geliştiricilerin aynı iş mantığını farklı Blockhain ağları ve protokolleri arasında sorunsuz bir şekilde çalıştıran çok zincirli uygulamalar oluşturulmasını sağlıyor.

GoVerify Nedir?

GoVerify sistemi ile de kullanıcılar e-postaların, SMS’lerin ya da telefon aramalarının gerçek bir kişiden mi yoksa sahte bir yerden mi geldiğini anlayabiliyor. Bunların yanında Quant topluluğu kendisini; sorgulayan, soğukkanlı, becerikli, toplum kurallarına karşı çıkan ve güvenilir bir topluluk olarak tanımlıyor.

Quant Coin Yorum

Teknik incelemeler değerlendirildiğinde projenin ilk hedefleri arasında dünyadaki ağları çoklu bloklara bağlamak, mevcut ağları yeni bloklar için köprü olarak kullanmak, geliştiricilerin çalışmasına izin veren bir protokol ve platformla Blockchain işletim sistemi geliştirmek amacıyla bir arayüz geliştirmek yer alıyor. Bu bakımdan Quant ekibi gelecekte yoğun çalışmaya devam ederse, Quant Coin’i çok daha iyi yerlerde görebiliriz.

QNT Coin Nedir?

Quant Network ekibi, Ethereum Blockchain’ini temel alarak Quant’ı, ONT Coin isminde bir kripto para birimi olarak geliştirdi. Öte yandan Quant platformu üzerinde desteklenen herhangi bir Blockchain token’ı ve dijital varlık piyasaya sürülebiliyor, transferi gerçekleştirilebiliyor.

Quant Coin Nasıl Satın Alınır?

Kullanıcıları ve yüksek güvenlikli uygulamaları bir araya getirmeyi amaçlayan Quant platformunun kripto birimi QNT Coin’e Bittrex kripto para borsasından ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar