Energi Coin (NRG) Nedir? Nasıl Çalışır?

Özet

  • Energi, dünya çapında kripto para benimsenmesini arttırmayı amaçlıyor...
17:00
15 Ocak 2020

Energi, uzun ömürlü olmak ve hızla büyümek için akıllı sözleşmeleri, yönetişimi ve kendi kendine finansman hizmetlerini kullanarak dünyanın önde gelen kripto para birimi platformu olmayı amaçlıyor.

Energi Coin Nedir?

4 Temmuz 2017’de yani Amerika’nın bağımsızlık gününde Tommy World Power tarafından kurulan Energi, “insanlık için özgürlük” kavramı ile yola çıktığını belirtiyor.

Energi, akıllı sözleşme yetenekleri, merkezi olmayan yönetişim ve güçlü ahlaki liderlik ile birlikte kendine yeterli ve ekonomik olarak güçlü bir kripto para birimi yaratmayı amaçlıyor.

Yapılan açıklamalara göre Energi şu anda  Ethereum tabanlı bir kod tabanına geçme sürecini yaşıyor. Bu sayede Energi Ethereum’un mevcuttaki tüm avantajlarını kendi platformuna entegre edebilecek. Ethereum geliştiricilerine ve topluluğuna Energi’ye sağladıkları bu hizmetler dolayısıyla teşekkür eden platform, Solidty geliştiricilerini ve projelerini destekleyeceklerini de ifade ediyor.

Öte yandan Energi’nin kapasitesini en yüksek düzeylere çıkarmak için ilerleyen zamanlarda çok daha fazla çaba harcayacağı ve kripto para alanındaki ihtiyaçlar netleştikçe çok daha iyi bir platform olacağı da belirtiliyor.

Bunların yanında Energi platformuna göre kripto para birimleri paraya özgürlük getirmek için çalışan devrim niteliğinde bir teknoloji. Ortaya çıktıktan on yıl sonra dahi bensimsenmesinin düşük olduğunu iddia eden Energi, kripto para birimlerinin tüm dünya tarafından benimsenmesi için çalışacaklarını ifade ediyor.

Energi Coin (NRG) Nasıl Çalışır?

Yapılan açıklamalara göre Energi bir ICO düzenlemedi ya da premining (ön madencilik) yapılmadı. Energi’de güçlü bir hazine ve masternode’lar bulunuyor. Energi’nin açıklamalarına göre platformun hazinesi, rakip olarak gördükleri Dash, Decred ve PIVX‘ten dört kat daha büyük…

Energi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Günümüzde kripto para birimlerinin çoğunda kendi grafik kartlarını veya işlemcilerini çalıştırdıkları veya özel madencilik donanımlarını ödüllendiren bir madencilik sistemlerinin olduğunu görüyoruz. Bu da enflasyon olarak işlev görülebilir ya da kripto para biriminde bir tür “vergi” olarak nitelendirilebilir.” ifadelerini kullanıyor. Proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçiş yapan Energi, güvenliğin ve büyümenin teşvik edilebilmesi için yüksek ödüllendirme sistemi ile tasarlanan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para emisyonunun büyük kısmı Hazine ve Masternod’lara aktarılıyor. Masternode’lar ağ üzerinden yönetişimi, güvenliği, anlık işlemleri ve özel işlemleri yönetirken, Hazine kalıcılık açısından tüm Energi hizmetleri için gerekli fonları sağlıyor.

NRG Nereden Alınır?

Energi platformu, dünya çapındaki binlerce önemli geliştiriciye destek verirken bir yandan da dünya çapındaki kullanıcı bilincini geliştirmeyi hedefliyor. Bunu başarabilmek için de platformun kripto para birimi Energi Coin’den (NRG) faydalanıyor. NRG Coin’e KuCoin kripto para borsasından ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar