Popüler Kripto Para Borsası, Ripple’ı (XRP) Delist Ediyor! İşte Detaylar

Popüler kripto para borsası duyurdu! Ripple'ı (XRP) delist ediyor.
10:20
14 Aralık 2021
Popüler Kripto Para Borsası, Ripple'ı (XRP) Delist Ediyor! İşte Detaylar
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsası, piyasa değeri bakımından en büyük 8. kripto para birimi olan Ripple‘ı (XRP) delist edeceğini duyurdu. İşte detaylar.

Popüler Borsa, XRP’yi Delist Ediyor

Kanadalı kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022’de piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP’yi listeden çıkaracağını duyurdu.

Bitbuy borsası, kullanıcıların XRP‘yi Kanada doları ve Bitcoin karşısında takas etmelerine olanak sağlıyordu. Ancak borsa önümüzdeki Ocak ayında XRP/CAD ve XRP/BTC piyasalarının her ikisi de ticaret platformundan kaldırılacak.

Ek olarak kripto para borsası Bitbuy yaptığı açıklama ile kullanıcıları delist gerçekleşmeden önce borsadan kalan tokenleri geri çekmeye çağırdı.

OSC’den Kayıt Onayı

Bitbuy Aralık ayı başlarında, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu‘ndan (OSC) tam kayıtlı bir satıcı olarak çalışmak için onay aldı ve Kanada’da böyle bir başarıya ulaşan ilk kripto para borsası oldu.

Borsa, yayınladığı son duyurusunda belirli bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına karar vermek için OSC’nin yönergelerini izlemesi gerektiğini belirtirken uluslararası düzenleyicilerin görüşlerinin de dikkate alması gerektiğini söyledi.

Ancak borsa tarafından yapılan açıklamaların devamında, düzenleyici ortam değişiklikleri olduğunda XRP’nin platformda yeniden listelenebileceğini belirtmedi ve şu ifadelere yer verildi:

XRP’nin durumunu izlemeye devam edeceğiz ve işler değişirse buna göre hareket edeceğiz.

Düzenleyici İnceleme

Bu ayın başlarında, Kanada’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Newton, en büyük stablecoin olan Tether ile birlikte Rippled’e bağlı kripto para birimini de listeden çıkaracağını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun Ripple’a karşı dönüm noktası niteliğindeki davası, yaklaşık bir yıl önce açıldı ve XRP savunucularının daha geniş kripto para birimi sektörü üzerinde büyük bir etkisi olacağını iddia ettiği kötü bir yasal savaşı başlattı.

Ocak ayında, Coinbase, Kraken, Binance.US ve diğer ticaret platformları dahil olmak üzere bir dizi ABD merkezli borsa, kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizlik nedeniyle XRP ticaretini durdurmak için harekete geçti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar