Ünlü Kripto Para Borsası, Dogecoin ve Shiba Inu’yu Listeliyor!

Popüler kripto para borsası, en büyük iki şaka (meme) para birimi olan Dogecoin ve Shiba Inu için destek eklediğini duyurdu.
11:00
14 Aralık 2021
Ünlü Kripto Para Borsası, Dogecoin ve Shiba Inu'yu Listeliyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsası, en büyük iki şaka (meme) para birimi olan Dogecoin ve Shiba Inu için destek eklediğini duyurdu.  Borsadan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar artık DOGE ve  SHIB ile işlem yapabilecek.

Hindistanın Önde Gelen Borsası, Dogecoin ve Shiba Inu’yu Listeledi

2013 yılında kurulan Unocoin, Hindistan’ın önde gelen BTC-INR ticaret platformudur. “Indian Coinbase” lakabını ile tanınan kripto para borsası tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık Dogecoin ve Shiba Inu ile işlem yapabilecek.

Borsa tarafından yapılan duyuruda, kullanıcıların artık Dogecoin’i Hindistan rupisi karşısında alıp satabileceğini belirtirken Shiba Inu için şu anda herhangi bir fiat çifti olmadığı belirtildi.

Ancak kullanıcılar popüler şaka para birimi Shiba Inu’yu en büyük stabilcoin olan Tether karşısında alıp satabilecek.

Buna en olarak Shiba Inu, son iki aydır Hint borsalarında önemli bir ilerleme kaydetti. Öyle ki Ekim ayının başlarında, Shiba Inu’nun büyük rallisinden önce, ülkenin en eski kripto ticaret platformlarından biri olan ZebPay, popüler şaka para birimi için destek eklediğini duyurdu.

Ayrıca geçtiğimiz ay, Hindistan’ın ilk kripto para birimi olan CoinDCX, Shiba Inu’yu uygulamasına entegre etti.

Hindistan’ın Merakla Beklenen Kripto Faturası

Yerel basında çıkan haberlere göre, Hindistan’ın çok konuşulan kripto para birimi faturası yakında halka açıklanacak. Sendika kabinesi tarafından yeşil ışık yakılmalıdır.

Başlangıçta Hindistan’da tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanacağı düşünülürken, tasarının yasaklamak yerine yeni ortaya çıkan varlık sınıfını düzenlemeyi amaçladığı bildiriliyor. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu, dijital varlıkları denetlemekten sorumlu olacak.

Mevzuat, yeni kripto düzenlemelerine uymayanlar için 200 milyon INR’ye (2,63 milyon dolar) kadar para cezası ve 1,5 yıl hapis cezası ile katı cezaları içerecek.

Unocoin CEO’su kısa süre önce Busines Insider’a verdiği demeçte hala belirsiz bir şekilde çevreleyen çok sayıda dijital varlık olduğunu söyledi ve şu şekilde devam etti:

“Potansiyel kullanıcılar arasında, gerçek paraya kıyasla kripto para birimi kullanımı konusunda hala belirsizlik var.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar