X


Popüler Kripto Para Borsası Gemini, Kripto Ticareti İçin Dev Banka İle Ortaklık Kurdu!

Popüler kripto para borsası Gemini, Kolombiya'nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklık kurduğunu açıkladı.
10:20
7 Aralık 2021
Popüler Kripto Para Borsası Gemini, Kripto Ticareti İçin Dev Banka İle Ortaklık Kurdu!

New York merkezli kripto para borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia ile kurduğu bir ortaklıkla birlikte sınırlarını Latin Amerika’ya kadar genişleteceğini duyurdu.

Gemini, Kolombiya’nın En Büyük Bankası İle Ortaklık Kurdu

Popüler kripto para borsası Gemini‘nin yaptığı duyuruya göre, ortaklık 14 Aralık’ta yürürlüğe girecek ve Bancolombia’daki müşterilerin 4 kripto varlıkla ticaret yapmasına izin verecek: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH).

Sınırlı sayıda kullanıcı, varlıkların takası ve muhafazası için kriptoya özel altyapı sağlayacak olan Gemini borsası aracılığıyla doğrudan Bancolombia banka hesaplarından kripto satın alabilecek. Kullanıcıların kripto varlıklarını doğrudan hesaplarından çekip çekemeyecekleri ise şu anlık belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Gemini, 6 Aralık’ta ortaklıkla ilgili bir duyurunun devamında “Gemini’nin Latin Amerika’daki varlığının stratejik genişlemesine yönelik önemli bir adım olarak hizmet ettiğini” belirtti ve şunları söyledi;

“Bölge genelinde blok zincirine ve yenilikçi teknolojilere olan ilgi arttıkça kriptonun Latin Amerika’nın gelişiminde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz.”

Ayrıca, Gemini ve Kolombiya’nın en büyük bankası arasında kurulan bu ortaklık, Kolombiya’nın mali düzenleyicisi Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) tarafından yürütülen bir yıllık bir pilot programın parçası olarak yürütülecek. Düzenleyici sanal alan “la Arenera”, Eylül 2020’de Maliye ve Kamu Kredisi Bakanlığı tarafından onaylandı.

Kolombiya’nın mali düzenleyicisiz Superintendencia Financiera de Colombia (SFC), geçtiğimiz Ocak ayında Gemini, Binance ve Meksika borsası Bitso dahil olmak üzere projeye başvuran on dört kripto borsasından 9’unu seçtiğini duyurmuştu.

Kripto Paralardan En Çok Yararlanan Bölge

El Salvador, 7 Eylül’de BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul ettiğinden, Latin Amerika ana akım kripto para benimseme yolunda adımlar attı. Ekim ayında, çok para birimli yatırım platformu Uphold JP Thieriot’un CEO’su, yaptığı açıklamalarda Latin Amerika’nın “kriptodan en çok yararlanan” bölge olduğunu söyledi.

Popüler kripto para borsası Gemini ise, şu anda Latin Amerika’da Arjantin, Brezilya, Şili, El Salvador, Panama, Peru ve Uruguay dahil olmak üzere 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Ayrıca dev banka Bancolombia Kolombiya, Panama, Guatemala ve El Salvador’da faaliyet gösteriyor ve geçen yılki bir iç rapora göre, 17,8 milyon kullanıcısının bulunduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar