Bitcoin’in Ardından Altcoin’ler de Yükselişe Geçti! İşte Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin'in ardından altcoin'ler de yükselişe geçti. İşte altcoin'lerde son durum.
09:15
7 Aralık 2021
Bitcoin'in Ardından Altcoin'lerde Yükselişe Geçti! İşte Altcoin'lerde Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

4 Aralık tarihinde kripto para piyasasında yaşanan sert düşüş Bitcoin ve pek çok altcoin‘i alt üst etti. Lider kripto para birimi 42.000 dolar seviyelerine kadar gerilerken altcoin’lerde de büyük değer kayıpları yaşandı.

Ancak bugün itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin‘in 50.000 dolarlık kritik bir seviyeyi geride bırakmasıyla birlikte piyasa yeniden hareketlendi ve altcoin‘ler yeniden yükselişe geçti. Gelin hep birlikte kripto para piyasasında son duruma bakalım.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in önemli bir seviyeyi geride bırakmasıyla birlikte artışını hızlandırdı.

Öyle ki popüler altcoin, geçtiğimiz gün 4.000 doların altında işlem görürken sabahın erken saatlerinde BTC‘deki yükselişle birlikte 4.000 doların üzerine yükseldi ve 4350 dolar seviyesine kadar ulaştı.

Ethereum, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 4.75’lik bir artışla 4.354 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

BNB, SOL, ADA, XRP, DOT, LUNA ve DOGE

Ethereum’un ardından diğer altcoin’lere bakıldığında, ilk 10’daki bütün altcoin’lerin yükselişte olduğu görülüyor. Öyle ki Binance‘in yerel varlığı BNB, BTC’deki yükselişten nasibini aldı ve ilk 10 içerisinde en çok yükselen kripto para birimleri arasında yerini aldı.

Binance Coin (BNB), içeriğin hazırlandığı sırada CMC verilerine göre %7.33’lük artışla 588 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Öte yanan popüler kripto para birimi Solana (SOL), son 24 saatte %2’lik bir artışla 197 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Cardano ise en çok artış yaşayan kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki popüler altcoin son 24 saatte % 9’luk bir artışla 1.44 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Diğer altcoin’lerde ise durum şu şekilde;

Ripple %5.46 artışla 0.83 dolardan işlem görürken, Polkadot %3.28 artışla 28 dolardan, Terra %6.41 artışla 66 dolardan ve Dogecoin %6 artışla 0.17 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar