Popüler Altcoin’de Tehlike Alarmı: Santiment, Kritik Verileri Paylaştı!

Popüler altcoin'de son haftalarda gerçekleşen alım ve satım işlemlerine ilişkin çeşitli verileri paylaşan Santiment, kritik metriklere işaret etti.
15:40
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analitik platformu Santiment, cüzdanında 10.000 ile 100.000.000 adet arası FTM bulunduran balinaların, son haftalarda gerçekleştirdiği satış işlemlerine ilişkin verileri paylaştı ve güncel metriklere dikkat çekti. Santiment’in paylaştığı güncel verilere göre cüzdanında 10.000 adet ile 100.000.000 adet arası FTM bulunduran adresler, son haftalarda 259,7 milyon dolar değerinde bir satış gerçekleştirdi.

Santiment, Güncel Verileri Paylaştı

Kripto analitik firması Santiment, cüzdanında 10.000 adet ile 100.000.000 adet arasında FTM bulunduran adreslerin son haftalarda yüksek miktarlarda satışlar gerçekleştirdiğine yönelik çeşitli verileri paylaştı. Santiment’in paylaştığı verilere göre cüzdanında 10.000 ile 100.000.000 adet arası FTM bulunduran adresler, son haftalarda yaklaşık 260 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen satış işlemleri ise büyük ölçüde cüzdanında 0,01 adet ile 1 adet FTM bulunduran adresler tarafından satın alındı.

Öte yandan Fantom (FTM), son haftalarda gerçekleşen satış işlemlerine karşın son 1 aylık zaman dilimi içerisinde yükseliş yönlü bir ivme yakaladı. Ocak ayının ortalarında 0,33 dolar seviyelerinden işlem görmekte olan FTM, son haftalarda kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından 0,56 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %10’luk bir değer artışı kaydetti ve 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son yükselişlerin ardından 1.680 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para piyasasının toplam değeri ise CoinMarketCap’in verilerine göre 1,11 trilyon doları geride bıraktı. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama ortalama 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar