X


Polkastarter Coin Nedir?

Polkastarter (POLS) aracılığıyla, blok zinciri projeleri kendi zincirler arası takas havuzlarını kolayca oluşturabilir.
09:46
17 Temmuz 2021

Polkastarter, zincirler arası token havuzları ve açık artırmalar için kullanımı kolay bir launchpad sağlamak üzere tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. En yaygın olarak, sermayeyi artırmak ve token’lerini aynı anda kolayca dağıtmak isteyen erken aşama blok zinciri projeleri tarafından kullanılır.

Polkastarter (POLS) Nedir?

Polkastarter aracılığıyla, blok zinciri projeleri kendi zincirler arası takas havuzlarını kolayca oluşturabilir, bu da güvenli bir şekilde para toplamalarına olanak tanırken, takaslar akıllı sözleşmeler tarafından otomatik olarak gerçekleştirildiğinden kullanıcılar risksiz yatırım yapabilir.

POLS, Polkastarter platformunun yerel hizmet token’ıdır ve ekosisteminde likidite madenciliği, yönetişim, işlem ücretlerinin ödenmesi ve yalnızca POLS sahibi havuzlara katılmaya uygunluk için kullanılan bir dizi rol oynar.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Platform ilk olarak Aralık 2020’de yayına girdi ve hızla büyüyerek ilk DEX teklifleri (IDO’lar) için en yaygın kullanılan platformlardan biri haline geldi. Şubat 2021’den itibaren Polkastarter, Ethereum blok zincirinde çalışıyor, ancak sonunda Polkadot ana ağına geçecek.

Polkastarter’ın ana teklifi, projelerin Uniswap tarafından popüler hale getirilen AMM modelini kullanmak yerine, emirleri sabit bir fiyattan yürüten likidite havuzlarını kolayca başlatmasına olanak tanıyan sabit takas akıllı sözleşmesidir.

Platform, kapalı teklif ve eş açık artırmalarının yanı sıra hem sabit hem de dinamik oran takasları da dahil olmak üzere çeşitli açık artırma türlerini işlemek için tasarlanmıştır. Bu platformun, fon toplamak isteyen kripto para projelerinin yanı sıra özel işlemler, OTC anlaşmaları ve indirimli satışlar dahil olmak üzere çeşitli diğer kullanım durumları için uygun hale getirir.

Bunun ötesinde platformun diğer önemli özellikleri arasında izinsiz listelemeler, dolandırıcılık önleme yetenekleri, tam KYC entegrasyonu ve likidite madenciliği yer alıyor.

Polkastarter, teknoloji firmalarında otuz yılı aşkın birleşik deneyime sahip bir yönetici ekibine sahiptir. Şu anda Polkastarter’da sırasıyla CEO ve CTO rollerini üstlenen Daniel Stockhaus ve Tiago Martins tarafından ortaklaşa kuruldu.

POLS Coin Yorum

Polkastarter kullanıcılarına sunduğu avantajlar sebebiyle tercih edilen bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada yatırımcıların da projeye olan güvenleri sebebiyle POLS token’lara yatırım yaptıkları görülüyor. Ancak yaşanan son düşüşler sebebiyle durumun bir miktar değişmiş olabileceği ifade edilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 0,9647 USD ile işlem gören Polkastarter coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.00003058 BTC ile işlem görüyor. Polkastarter coin’in 16 Şubat 2021’de 7,51 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 29 Kasım 2020’de de 0,99 dolar dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak POLS coin toplam arzının 100.000.000 POLS Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Polkastarter Coin Nasıl Alınır?

POLS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

POLS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından POLS Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ve BUSD alarak POLS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar