X


Ethereum’un Kurucu Ortaklarından O İsim Kripto Para Sektöründen Çekiliyor!

Ethereum'un kurucu ortaklarından Anthony Di Iorio, kripto para sektöründen ayrıldığını duyurdu.
19:00
17 Temmuz 2021

Ethereum’un kurucu ortaklarından Anthony Di Iorio, kripto para sektöründen ayrıldığını duyurdu. Projenin kurucu isimlerinden Iorio, sürpriz bir şekilde kriptoya veda ediyor.

Anthony Di Iorio, Ayrılıyor

Ethereum’un kurucu ortaklarından Anthony Di Iorio, son yaptığı açıklamaya göre kripto para sektöründen çekiliyor. Medyaya yansıyan son bilgilere göre Toronto merkezli yazılım şirketi Decentral’ı kuran Di Iorio, kripto para piyasasını terk etme nedeni olarak güvenlik endişelerini belirtti. Iorio, 2014 yılında start-up olarak başlayan Decentral’ı satmayı düşündüğünü aktarmıştı. Ancak bir yıl sonra Charles Hoskinson, Vitalik Buterin ve Gavin Wood ile Ethereum‘u ekosisteme kazandırdı. Ethereum ağının yerel kripto para birimi Ethereum, piyasa değerine göre en değerli ikinci oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte geçtiğimiz dönemde Decentral, Jaxx kripto cüzdanını piyasaya sürmüştü. Di Iorio, kripto odaklı projeler ve şirketlerle de kademeli olarak bağlarını kesecek. Raporlar, 48 yaşındaki başarılı girişimcinin kripto alanı dışındaki projelerin yanı hayırsever çabalarda bulunacağını gösteriyor.

Ethereum Kurucuları Dağılıyor

Di Iorio, kripto alanını tamamen terk eden ilk kişi olsa da Ethereum’un kurucu ortaklarından kendi işini kurmak için ayrılan tek kişi değil. Di Iorio gibi Charles Hoskinson da 2014 yılında Ethereum’dan ayrıldı. Birkaç aylık aradan sonra meslektaşı Jemery Wood ile Cardano’yu kuran isim Ethereum’a rakip oldu.

Ethereum’un diğer kurucu ortağı Gavin Wood, şirketten 2016 yılında ayrılmıştı. Wood, aynı yıl Polkadot’u kurdu. Polkadot ağının yerel kripto para birimi DOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla top 10 listesinde 9. sırada yer alıyor ve piyasa değeri 11.6 milyar dolara ulaştı.

Vitalik Buterin, Iorio’nun da ayrılmasıyla lider olarak Ethereum’da kaldı. Buterin, şirketi kurduğunda 19 yaşındaydı. Geçtiğimiz dönemlerde eski ortağı Hoskinson’ın Cardano’daki performansı hakkında yorum yapan Buterin, o projede “ilginç şeyler” döndüğünü dile getirmiş ve şunları aktarmıştı:

2021 yılındaki Charles, 2014 Charles’tan çok farklı ve eminimki 2021 yılındaki Vitalik, 2014 Vitalik’ten çok farklı.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar