X


Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Esnasında Tether’den Şüpheli Hamle

Tether, büyük Bitcoin yükselişi öncesi milyonlarca USDT piyasaya sürdü.
13:21
22 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin ve en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki Tether, her Bitcoin yükselişinde olduğu gibi dünkü yükselişte de şüpheli birkaç hareketle yatırımcıların gözüne çarptı.

Tether hazinesi Bitcoin’in efsanevi yükselişi esnasında neredeyse yarım milyar dolar değerinde yeni USDT üretip bunları piyasaya sürdü. Son 36 saatlik süre içerisinde farklı adreslere ve kripto para borsalarına da 185 milyon adet token gönderildiği görülüyor.

Blockchain tabanlı takip şirketi Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre de Tether toplamda iki farklı işlem yaptı ve birinde 150 milyon USDT, diğerinde ise 300 milyon USDT aktardı. Söz konusu token’ların sırasıyla 20 Ekim ve 21 Ekim tarihlerinde üretildiği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in PayPal Haberi Öncesi 150 Milyon USDT Basıldı

Aslında PayPal’ın duyurusundan saatler önce Tether’in 150 milyon adet USDT bastığı ve bunun devamında PayPal’ın duyurusunun yapıldığı görülüyor. Tether’in daha önce de manipülasyon ile suçlandığı olmuştu. Bu konuda hem Bitfinex kripto para borsasına hem de Tether’e dava açıldı ve davaların hala devam ettiği biliniyor.

Tether’in tam da PayPal haberi sonrasında böylesine yüklü miktarda USDT piyasaya sürmesi de davaların ve şüphelerin bir nebze de olsa haklı olabileceğini gösteriyor. Yine de Tether hiçbir manipülatif eylem içerisinde olmadıklarını belirtmekte. Tether‘in büyük düşüşler veya yükselişler öncesinde yüklü miktarda USDT piyasaya sürmesi ise bu iddiaya gölge düşürmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar