reklamı kapat

Tether, Şüpheli İşlemleri İzlemek İçin Adım Attı

Tether şüpheli işlemleri izlemek için yeni bir araç ekledi...
15:00
12 Şubat 2020

Bir stablecoin olarak piyasaya sürülen USDT’nin arkasındaki şirket Tether, şüpheli işlemleri “gerçek zamanlı” olarak izlemek için Blockchain analiz firması olan Chainalysis ile anlaştı ve bir uyumluluk aracı ekledi.

Şüpheli İşlemler

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre Chainalysis’in “İşleminizi Tanıyın (Know Your Transaction)” yazılımı, işlemleri izlemek için ve “her bir token sahibinin risk profilini hızlı bir şekilde anlamak” amacıyla Tether platformuna entegre edildi. Bahsi geçen araç, potansiyel olarak cezai veya yasa dışı faaliyetleri arayacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu çözüm düzenleyiciler, kolluk kuvvetleri ve kullanıcılarla aramızdaki güveni artıran güvenli bir uyum programı sağlamamıza izin veriyor. Bu durum, veriler yalnızca sunucularımızda tutulduğundan kullanıcılarımızın kimlik bilgilerini paylaşmadan gerçekleştirilir.

USDT

Tether’in stablecon’i USDT şu anda Ethereum, EOS, TRON, Omni, Liquid Network ve Algorand olmak üzere altı Blockchain’de işlem görüyor. Şirket aynı zamanda altın (XAUT), euro (EURT) ve sınır ötesi Çin Yuanı (CNHT) ile bağlantılı stablecoin’ler de sunuyor.

Bunun yanında Tether ve kardeş şirketi Bitfinex, Bitcoin pazarını manipüle etmek ve yasadışı gelirleri gizlemekle suçlanıyor. Bu iddialara yanıt olarak Tether geçtiğimiz günlerde şunları ifade etti:

Yasadışı faaliyeti mümkün kılmak için Tether token’larının kullanıldığını iddia etmek pervasız ve tamamen yanlıştır.

Öte yandan Bitfinex ve Tether olayında trilyonlarca dolarlık zarar beyan edilen davanın 8 Ocak tarihinde geri çekildiğini ve yeniden açıldığını sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.