X


Polkadot (DOT) Yorumları: DOT Fiyatı 10 Dolar Üstündeki Yükselişini Sürdürecek mi?

DOT fiyatı 15 doları hedefliyor.
12:32
6 Ocak 2021

Polkadot (DOT) son dönemde elde ettiği yükseliş ile adından sıklıkla söz ettiriyor. DOT fiyatının yakaladığı bu yükseliş doğal olarak birçok kripto para analistinin DOT yorumlarında bulunmasını sağladı. DOT fiyatı neredeyse 1 haftada %100 ve üzerinde artış elde ederek bu yükselişin devam edeceği mesajını verse de 10 dolarda yer alan psikolojik ve teknik direnç, fiyatın zorlanmasına yol açıyor.

DOT/USD Teknik Analizi

Aralık ayının sonlarında 4,5 dolardan işlem gören Polkadot, özellikle Binance’in verdiği haber ve 10 milyon dolarlık yatırım yapacağı duyurusundan sonra uçuşa geçti. DOT fiyatı daha yüksek seviyelere kadar çıkabileceğinin mesajını verirken 9,9 dolar kritik bir direnç olarak yatırımcıların karşısına çıkmakta.

DOT/USD teknik analizine göre fiyat şu an için yükseliş kanalına girmeyi başardı. 10 dolar direncinin kırılması ve burada haftalık kapanış görülmesi, kanalın devamındaki 15 dolara doğru yükselişi beraberinde getirecektir. Göreceli Güç Endeksi Ethereum veya Bitcoin fiyatında olduğu gibi aşırı alım bölgesinin zirvesine kadar yükselmese de bunda hafif bir alarm sinyali olduğu görülebilmekte. RSI orta seviyeye demir atmış durumda ve DOT fiyatının 10 dolar üzerine çıkması, RSI’nin aşırı alım noktasına gelmesine yol açabilir.

DOT/USD analiz yorum

DOT Fiyatı 15 Doları Hedefliyor

DOT fiyatı teknik analizine göre şu an oluşan yükseliş odaklı kanal, 12 dolara kadar giden bir yolu aralayabilir. DOT fiyatının 4 saatlik grafikte 78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesine tutunuyor olması ise yükselişin kaçınılmaz olduğuna işaret ediyor. 10,74 dolar ile 4,79 dolar arasında oluşan bu kanalın 10,79 doların kırılması ile beraber yenilenmesi ve fiyatın 16 doları hedefleyeceği şekilde tekrarlanması bekleniyor.

DOT fiyatı bu trendin devamında kısa vadede 15 doları görebilir. Bu da mevcut fiyat üzerinden en az %50 yükseliş anlamına geliyor. DOT fiyatı devamlı olarak yükselişini sürdürüp bir üst noktaya çıksa da bunun Bitcoin karşısında değer kaybettiği görülüyor. DOT fiyatı ABD doları karşısında %90 yükseliş elde etse de yeni rekor tazeleyen Bitcoin fiyatı karşısında %5 düşüş yaşadı.

BTC’ye Karşı Değer Kaybetti

Ancak BTC fiyatının altcoinlere yükseliş imkanı vermesi ile en çok yükselecek kripto para birimlerinden birisinin DOT olduğu düşünülüyor. Özellikle Polkastarter (POLS) gibi projelerin her geçen gün daha fazla tanınma elde ettiği şu günlerde DOT hala ucuz sayılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar