X


15 Bitcoin (BTC) Satmak İsterken Soyuldu: Dövülerek Bütün Fonları Elinden Alındı

Bitcoin satışı yapmak isterken her şeyini kaybetti.
10:55
6 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının rekor üzerine rekor kırdığı bir dönemde sahip olduğu fonlarla arkadaşlarına övünen ve güvenlik önlemleri almadan tanımadığı kişilerle buluşan bir trader, oldukça kötü bir son yaşadı. Hong Kong içerisinde yaşanan bu olayda mağdurun yaklaşık 3 milyon Türk lirası değerinde Hong Kong doları kaybettiği açıklandı.

Bitcoin Satışı Yapmak İsterken Soyuldu

Pazartesi günü yaşanan olay aslında basit bir alım satım işlemi gibi gözüküyordu. Bitcoin satışı yapacak olan kişi, toplamda 15 Bitcoin alacaklarını belirten ekip ile buluştu. Şüphelilerin aracına binen mağdur, 15 Bitcoin gönderdikten sonra tehdit edildi ve araç içerisinde saldırıya uğradı. Daha sonra 3 milyon TL değerinde cüzdanındaki kalan bütün fonları da göndermeye zorlanan yatırımcı, bu işlem tamamlanınca araçtan atıldı.

37  yaşındaki adam olay sonrasında yaptığı açıklamada Çinli olmayan iki kişinin beyaz bir araç ile geldiğini ve bu sebeple onlardan şüphe etmediğini vurguladı. Polis tarafından yapılan açıklamada mağdur yatırımcının online olarak görüşme yaptıktan sonra bu grupla 15 Bitcoin satmak için yüz yüze buluşmayı kabul ettiği belirtildi.

Soyguncular Silah Kullanmadı

Soyguncular ise büyük vurgun yapıp mağduru arabadan attıktan sonra araç ile olay yerinden uzaklaştı. Bu olay sonrasında 6 KM boyunca ilerleyen aracın içindekilerin daha sonra buradan siyah başka bir araçla yollarına devam ettiği ortaya çıktı. Polis tarafından yapılan bir başka açıklamada ise soygun esnasında hiçbir silah kullanılmadığı ve sadece iki cep telefonunun kullanıldığı belirtildi. İki aracın içerisinde ise toplamda 6 şüpheli olduğu belirtiliyor.

hong kong bitcoin

Hong Kong içerisindeki polis ekipleri sadece 2020 yılı içerisinde buna benzer 242 soygun ihbarı aldı. Bunların 119 tanesinin ise aynı bölgede yaşandığı biliniyor. Kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in inanılmaz bir tanınma elde ettiği şu günlerde sosyal medyada sahip olunan fonlarla övünmek pek de iyi bir fikir olmayabilir.

BTC Alım Satımlarında Dikkat!

Daha önce Türkiye içerisinde de Bitcoin ve kripto para bağlantılı soygunlar yaşanmış ve bunların bir kısmı cinayete kadar gitmişti. Bitcoin fiyatının 35.000 dolar üzerine çıktığı son dönemde özellikle elden BTC satışı yapmak için buluşma aşamasına geçmeden önce çeşitli önlemlerin de alınması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar