X


Ripple’dan (XRP) Sonra SEC’e Hedef Olabilecek Altcoinler Hangileri?

Colin Wu, regülatörlerin hedef alabileceği altcoinleri sıraladı.
19:31
5 Ocak 2021

Çin piyasasına hakim kripto para uzmanlarından birisi olarak gösterilen Colin Wu, kısa süre önce oldukça çarpıcı bir iddia ortaya attı. Colin Wu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a açılan davanın altcoinlere yönelik son hamle olmayacağını düşünerek, olası hedefleri sıraladı.

SEC Hangi Altcoinleri Hedef Alabilir?

Wu Blockchain isimli Twitter hesabından tahminlerini sıralayan Colin Wu, XRP sonrasında herkesin sıradaki altcoinin hangisi olabileceğini düşünmeye başladığını belirtti. Wu ilgili gönderisinde ise ilk olarak Tether (USDT), Tron (TRX), Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve buna benzer altcoinleri sıraladı. Bunların şu an şüphe çektiğini ifade eden Wu, net bir ifade kullanmaktan ise kaçındı.

Wu’nun bu açıklamalarından hemen sonra Tron kripto para projesinin bir numaralı ismi Justin Sun’dan açıklama geldi. Justin Sun ne Tron Foundation’ın ne de BitTorrent veya bunun iştiraklerinin regülatörler tarafından soruşturulmadığını ve herhangi bir tebligat alınmadığını belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Justin Sun İddiaları Yalanladı

Justin Sun sadece ABD’de değil aynı zamanda Çin içerisinde de buna benzer soruşturma haberi gelmediğini belirterek, en azından kendi projesi için şüpheyi ve korkuyu azaltmak istedi. Colin Wu ise Justin Sun’ın bu iddiasına yanıt vererek aslında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Wu, Justin Sun’ın Çin de dahil hiçbir ülkede kendisine karşı soruşturma başlatılmadığını ifade etti. Colin Wu ise daha önce ortaya çıkan birçok haberde Çin hükümetinin Justin Sun’a karşı soruşturma başlattığının ifade edildiğine dikkat çekti. Sun’ın bu sebeple Çin’e geri dönemediği de iddia ediliyor.

TRX Buna Dayanabilir mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimine SEC tarafından dava açıldığı haberi XRP fiyatının %60 düşüş yaşamasına yol açmıştı. Eğer Çin yönetimi tarafından toplam piyasa değerine göre en büyük 19. kripto para TRX’e veya Tron Foundation’a yönelik benzer bir adım atılırsa, bunun yaşayacağı fiyat düşüşü çok daha sert olabilir.

Buna rağmen şu an için Tron Foundation’a karşı resmi bir bildiri yayınlanmış değil ve şu anki ifadeler sadece iddiadan ibaret. TRX’in buna rağmen devamlı olarak düşüş yaşaması ise yatırımcılara endişe veriyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar