X


Polkadot (DOT), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) Arasında Yarış Başladı: Uzmanlar Ne Diyor?

ADA, XRP ve DOT yükselişi sürdürüyor.
09:23
7 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının dün gece yaşanan olaylar ile yeniden hareketlenmesi, bütün kripto para sektörünü de harekete geçirdi. Şu sıralar kripto para sektöründe neredeyse her geçen gün başka bir altcoin hareketleniyor ve yatırımcıları arkasından baktırıyor.

XRP Yorumları: Yükseliş Başladı

Kısa süre önce değerini neredeyse %200 arttıran Stellar (XLM) sonrasında şimdi de XRP fiyatında önemli bir artış görülüyor. Son 24 saat içerisinde XRP fiyatının %26 artması ve 0,29 dolar seviyelerinin görülmesi, XRP için geri dönüşün geldiğini düşündürüyor.

ADA Yorumları: Cardano Nereye Gidiyor?

XRP/USD teknik analizine bakıldığında XRP fiyatı için kritik seviyenin 0,30 dolar ile 0,32 dolar olduğu görülmekte. XRP fiyatının 0,30 dolar üzerine çıkıp burada tutunmayı başarması, 0,47 dolara giden yolun yarılanmasını sağlayabilir. RSI şu an aşırı satış bölgesinde ve XRP fiyatından gelecek ekstra bir yükseliş bu bölgenin üstüne çıkılmasını sağlayacaktır. Bu da tahmin edilebileceği gibi alım baskısını arttırıp fiyatın 0,47 dolara hızla çıkmasını sağlayabilir.

 

ada dot xrp

Öte yandan bugüne damga vuran bir diğer kripto para birimi kesinlikle Cardano (ADA) oldu. ADA/USD paritesi son 7 gün içerisinde %81 artış elde etti. 24 saatlik grafikte %25 yükseliş yakalayan ADA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplam piyasa değeri açısından en büyük 6. kripto para birimi konumunda.

ADA fiyatının yükselişinin sürmesi için ise 0,38 dolardaki direncin kırılması, devamında günlük kapanış gerçekleştirilmesi gerekiyor. ADA için şu an görünürde herhangi bir büyük haber olmasa da bunun aslında klasik bir altcoin rallisinden yaşananlar şeklinde yorumlandığı görülüyor.

Polkadot (DOT) Fiyatı Yükselişini Sürdürecek mi?

Kısa sürede değerini %100 arttıran Polkadot ise 10 dolardaki kritik direnç nedeniyle rallide yavaşlamalar yaşamakta. DOT/USD teknik analizine göre son 7 günde %100’e yakın artış elde eden ve 10 dolar üzerine çıkan DOT, burada alım baskısına ihtiyaç duyuyor. Eğer yatırımcılar DOT fiyatının tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra önünün açık olduğunu düşünürse, alımlar da artabilir.

DOT teknik analizinde yükseliş odaklı herhangi bir direnç gözükmüyor. Bu da fiyatın ani bir baskı ile beraber psikolojik 15 dolar seviyesine, buradan da 20 dolar seviyesine kadar çıkma ihtimaline sahip olduğunu gösteriyor. Ancak ADA, XRP ve DOT yorumları için unutulmaması gereken temel husus bunların Bitcoin’e bağlı olduğu ve sert düşüşte rallinin tamamen duracağı olmalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar
  • Alper
    2 hafta önce

    Hocam bitcoin fırladı dot hala yerinde sayıyor hani bitcoine baglıydı 😀

    4