X


Litecoin (LTC) Analizi: LTC Coin Yorumları Hangi Fiyat Seviyesine İşaret Ediyor?

Litecoin teknik analizi boğaların güçlerini arttırdığını gösteriyor.
10:31
7 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi Litecoin (LTC), 172 dolardaki direnç noktasını defalarca test etti ve bunun üstüne çıkmayı başarsa da bir türlü yükselişini kalıcı hale getiremedi. Litecoin fiyatı son 7 gün içerisinde %30 artış yakaladı ve XRP’nin düşüşünden faydalanarak birkaç kere dördüncü sıraya yerleşti.

Litecoin Yerini XRP’ye Geri Verdi

LTC fiyatının şimdi yeniden hareketlenen XRP fiyatı sebebiyle geriye düştüğü ve beşincilikle yetinmek zorunda kaldığı görülüyor. Peki uzmanlar LTC Coin yorumları neye işaret ediyor ve Litecoin fiyatının teknik analizi yükselişin devam edeceğine mi işaret ediyor?

Litecoin teknik analizine bakıldığında fiyatın aslında 1 yıl içerisinde %269 arttığı ve RSI’nin şimdiden aşırı alım uyarısı verdiği görülüyor. 7 günlük grafikte 172 dolardan dönen LTC, 166 dolar seviyesinde Fibonacci tarafından da desteklenen güçlü bir desteğe sahip. 166 dolar seviyesi daha önce direnç olarak rol aldı ve buranın kırılması ile boğaların hakimiyeti güçlendi.

LTC/USD Teknik Analizi

LTC/USD işlem çiftinin yükselişine devam etmesi için ise fiyatın 173 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor. LTC/USD paritesi bunun devamında 180 dolara, daha sonra ise 200 dolara kadar yükselebilir. Ancak eğer fiyat 173 dolardan aşağıya dönmeye başlar ve trend. kırılırsa fiyatın 140 dolara kadar düşmesi bekleniyor.

Analistler ve uzmanların genel kanısı ise boğa rallisi devam ettiği sürece Litecoin’in en iyi performans sergileyen kripto para birimlerinin arasında yer alacağı yönünde. 140 dolar desteği 20 günlük EMA tarafından da güçlendirilmiş durumda ve en kötü senaryoda bile 140 doların tutunması muhtemel.

Litecoin İçin Destek Noktaları

20 günlük EMA’nın altında bulunan 130 dolar seviyesinin altına inilmesi ise yeniden iki haneli fiyat seviyelerinin görülmesi anlamına geliyor. Litecoin’in özellikle Bitcoin fiyatının yükselişini takip ettiği biliniyor. Böyle bir durumda yeni rekor tazeleyip 37.000 doları gören Bitcoin, LTC’nin fiyatını daha yüksek seviyelere çıkartabilir. LTC fiyatı için Bitcoin’in gidişatı da hiç olmadığı kadar önemli.

Altcoinler arasında başlayan yarışta Bitcoin’in gidişatının aynı LTC’nin durumunda olduğu gibi çok önemli olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar