X


Yükseliş Beklentileri Sürüyor: Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) Hedefleri Belli Oldu!

Litecoin ve Polkadot’un bir sonraki hedefleri hangi seviyeler?
08:11
7 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimleri deyim yerindeyse göz alıcı bir noktada bulunuyor. Bitcoin 3 haftadır süren yükseliş eğilimini bugün 37.786 dolar ile taçlandırdı ve yeni bir rekor imza attı. Analistlere göre kurumsal yatırımcıların artan talebi ile oluşan satın alma baskısı BTC fiyatının yükselişinin arkasındaki en büyük neden olarak karşımıza çıkıyor. Ancak şu anda piyasada sadece yükseliş Bitcoin’de değil hemen hemen tüm kripto para birimlerinde yaşanıyor.

Özellikle Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) en çok takip edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor ve yatırımcılar bir altcoin sezonunun ne zaman başlayacağını merak ediyor.

Litecoin’de Hedef: 200 dolar

Litecoin 5 Ocak’ta aslında tüm kripto para piaysası ile birlikte bir belirsizlik grafiği çizdi. Çoğu isim LTC’de bu belirsizlik grafiğinin hangi yönde kırılacağını oldukça önemli olduğunu ifade ediyordu. Piyasa hacmi bakımından en büyük 5. kripto para birimi olan Litecoin’in yukarı yönlü bir kırılma yaşamış olması piyasada heyecan yarattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 170 dolar bandında işlem gören Litecoin, 24 saat içinde yaşadığı yüzde 9’un üzerindeki yükseliş ile 174 dolar bandına kadar yükseldi. Analistlere göre yükseliş eğilimin devam etmesi halinde LTC’nin buradan sonraki durağı 180 dolar bandı olacak ve sonrasında 200 dolara doğru yükseliş başlayacak.

Bununla birlikte eğer bir düşüş yaşanırsa ilk başta LTC 140 dolar seviyesini test edebilir. Ancak şu anki piyasa görünümünü yorumlayan isimler henüz herhangi bir düşüş sinyali alınmadığını ifade ediyor.

DOT’tan Rekor Üzerine Rekor

Son zamanların en çok konuşulan kripto para biri de Polkadot oldu. Polkadot özellikle üst üste kırdığı rekor seviyeler ile dikkat çekiyor. Aslında bu noktada DOT’un grafikleri biraz Bitcoin’in grafiklerini andırıyor. Çünkü BTC de üç haftadır rekor üzerine rekor kırarak ilerliyor.

Bunlara ek olarak Polkadot’un 4 Ocak’ta 8,70 dolar bandından yükselişe geçmesi ve bir toparlanma yaşaması DOT’un güçlendiği şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca DOT’un bugün 10,72 dolar ile yeni bir rekor seviyeye imza atmış olması da dikkat çekiyor. DOT’un rekor kırdığı saat ile Bitcoin’in rekor saati hemen hemen aynı dilime geliyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 10,18 dolar bandında işlem gören DOT’un yükseliş grafiğinin devam etmesi halinde fiyatın öncelikle 12,39 ve ardından 15 dolara doğru harekete geçeceği düşünülüyor. Polkadot ile ilgili daha detaylı bilgilere “Polkadot Coin Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Altcoin Sezonu

Yatırımcılar aslında yaklaşık 2 haftadır bir altcoin sezonunun başlamasını bekliyor. Çünkü BTC’de yükselişin bittiği ve dolayısıyla piyasa hakimiyetinin azalacağı, sonrasında da bayrağı altcoin’lerin devralması bekleniyor. Ancak Bitcoin göz açtırmadan yükseliş grafiğini sürdürüyor. Bu sebeple altcoin’lerde de her ne kadar yükseliş devam ediyor olsa da bir altcoin rallisi için henüz zaman olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar