X


Ünlü Avukat Açıkladı: XRP’nin Hayatta Kalması İçin Bu Adımı Atması Lazım

Ünlü avukat XRP'nin kurtuluş yolunu açıkladı.
22:17
6 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, üst üste gelen darbelerden sonra son iki gün içerisinde olumlu haberler ve gelişmeler almaya başladı. Ripple’a ABD’nin en büyük finansal düzenleyicisi tarafından açılan davanın yarattığı domino etkisi birçok kripto para borsasının XRP’yi platformlarından kaldırmasına neden oldu.

XRP Fiyatı Daha Düşebilir mi?

Buna rağmen önde gelen kripto para borsalarının neredeyse hepsi delist işlemini tamamlayınca XRP fiyatının daha düşecek yeri olmadığı görüldü. 0,17 dolara kadar gerileyen XRP, birkaç gün boyunca 0,22 dolar seviyesinden işlem gördü. Bugün içerisinde ise XRP fiyatında olağanüstü bir hareketlilik ve yükseliş yaşandığı görülüyor. Son 7 gün içerisinde %13 artan XRP fiyatı 24 saat içerisinde ise hanesine %11’lik artış yazdırdı.

XRP fiyatının bu artışının arkasındaki sebeplerin başında yatırımcıların artık düşüşe yönelik bir beklentiye sahip olmaması yer alıyor. %50 üzerinde değer kaybeden XRP fiyatı birçok yatırımcıya göre dip noktaya ulaştı ve buradan gerilemesi için çok daha kötü haberlerin gelmesi gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tetragon Haberi Bile Fiyatı Etkilemedi

Ripple’a yatırım yapan Tetragon Financial’ın Ripple’ı dava etmesi haberi bile XRP fiyatında sert bir düşüş yaşatmadı ve yatırımcılar artık ellerindekileri satmaktan vazgeçiyor. İkinci bir sebep ise  Ripple’ın SEC ile anlaşmaya gideceğinin belirtilmesi

Kripto para sektörüne hakim avukatlardan birisi olan Stephen Palley, XRP’nin nasıl hayatta kalabileceğini açıkladı. Palley, XRP’nin hayatta kalması için Ripple’ın SEC ile anlaşmaya varması gerektiğini ifade etti. Ripple’ın mahkemede kazanmayı denemek yerine cezasını kabul edip SEC ile anlaşma yoluna gitmesi ünlü avukata göre XRP’nin tek kurtuluş yolu.

xrp

Yatırımcılar XRP için Anlaşma Bekliyor

Palley açıklamasının devamında kendisine hak verecek 600 milyon sebep olduğunu belirterek aslında yatırımcılara seslendi. İlgili gönderiye gelen yorumlara bakıldığında ise XRP yatırımcılarının Palley’a hak verdiği görülüyor. Şimdi ise kulislerde XRP’yi kurtarmak için Ripple’ın anlaşma yapmaya razı olacağı haberleri dolanmakta.

XRP fiyatı olası bir anlaşma haberi ile eski seviyelerine dönme şansını elde edebilir. Bu da fırsatı değerlendirip düşük noktalardan XRP alan yatırımcılara ciddi bir kazanç sağlayacaktır. Yine de kripto para sektöründe neredeyse hiçbir şeye kesin gözüyle bakmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar