X


Ripple’dan Cevap Geldi: Yeni Açılan Davanın Sonu Nereye Varacak?

Ripple, Tetragon davasına yanıt verdi.
11:19
6 Ocak 2021

Ripple (XRP) yatırımcıları henüz açılan ilk davayı bile hazmedememişken açılan ikinci dava bütün kripto para piyasasında büyük bir şaşkınlığa yol açtı. Aralık 2019 döneminde Ripple’ın Seri C fonlamasına katılan ve fonlamanın ana yatırımcısı olan Tetragon, 5 Ocak tarihinde yayınladığı duyuru ile Ripple’ı dava ettiğini açıkladı.

Tetragon, Ripple’a Dava Açtı

Birleşik Krallık’ın en büyük yatırım şirketlerinden olan Tetragon’un o dönem aldığı Ripple hisseleri şirketin değerini 10 milyar doların üzerine çıkardı. Ripple ise SEC’nin dava açmasından sonra XRP’nin değerinde sert bir düşüş yaşanması ile beraber 10 milyar değerlemesinde kayıplar gördü.

Peki ikinci davanın arkasındaki Tetragon tam olarak ne istiyor? Yatırım devinin o tarihlerde yaptığı hisse alımlarının iadesini talep ettiği biliniyor. Tetragon önlem olarak Ripple’ın malvarlığının hızlı tedbir kararı alınarak dondurulmasını bile istedi. Ripple ise SEC davasında yanıt vermek için beklerken Tetragon davasına anında yanıt verdi ve resmi açıklama yayınladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple: Hayal Kırıklığına Uğradık

Ripple tarafından yayınlanan açıklamada bu dava sonrasında hayal kırıklığına uğradıkları ve ABD’deki belirsizliklerden faydalanılmaya çalışıldığı vurgulanıyor:

“Tetragon’un ABD’deki regülasyonlarla ilgili belirsizliklerden haksız bir şekilde faydalanmaya çalışması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Mahkemeler regülasyonlarla ilgili belirsizlik konusunda kesinlik sağlayacak ve biz bu konudaki duruşumuzdan oldukça eminiz.”

Tetragon, SEC tarafından açılan dava ile birlikte Ripple tarafından aldatıldıklarını ortaya koydu. Ripple ise bunun sadece regülasyonlarla ilgili belirsizlikten ibaret olduğunu vurgulamakta. SEC’nin davası oldukça uzun süreceğe benzese de Tetragon’un acil tedbir kararı alma çağrısı ikinci davanın çok daha çabuk sonuçlandırılmasına yol açabilir.

XRP ve XLM Yer Değiştirebilir

XRP fiyatı bu olay sonrasında tahmin edilebileceği gibi yine değer kaybetmeye başladı. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,225 dolardan işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi, son 7 günlük sürede top 10 içerisinde en az yükseliş elde eden kripto para olarak da ne kadar kötü bir durumda olduğunu yansıtmakta.

XRP’nin rakibi olan XLM’in Ukrayna hükümeti tarafından dijital para için kullanılacağı haberi ise çok farklı bir durum yarattı. Kripto para tarihinde ilk defa XLM’nin birim fiyatı XRP’nin üzerine çıktı ve yükseliş hala devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar