X

PlanB Açıkladı: Bir Boğa Piyasasındayız! Peki, Bu Ralli Ne Kadar Devam Edecek?

Piyasanın popüler analistlerinden PlanB, bir boğa piyasasında olduğumuzu ifade ediyor ve bu sürecin ne kadar süreceğini açıklıyor.
14:00
2 Ekim 2021

2021 yılının ilk yarısında hem Bitcoin hem altcoin’ler çok iyi performans gösterdi. Ancak sonrasında bir ayı piyasasının başladığı yorumlarının yapılmasına sebep olacak ölçüde düşüşler yaşandı. Bazı analistler ise bunun bir ayı piyasası olmadığını ve sadece düzeltme olduğunu ifade etse de piyasanın bir süre toparlanamaması çeşitli endişelere sebep oldu. Yaşana son yükselişler ise yeni bir ralli bekleyen analistlerin görüşlerini destekliyor gibi görünüyor.

“Boğa Piyasasının İkinci Ayağı Başladı”

Piyasanın en popüler kripto para analistlerinden olan ve stock-to-flow modeli ile tanıdığımız PlanB, uzun zamandır yaptığı açıklamalar ile 2021 yılı bitmeden Bitcoin’in 100.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Her ne kadar yaşanan son düşüşler sonrasında analistle yönelen eleştiri okları artmış olsa da PlanB, tahminlerinin arkasında durmaya devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PlanB bugün yaptığı bir Twitter paylaşımı ile şu anda bir boğa piyasasında olduğumuzu ve bu sürecin en az altı ay devam edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

PlanB’nin Tahminleri ve Analizler

PlanB dün yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin fiyatının Eylül ayını 43.834 dolar ile kapattığını dile getirmiş ve grafiklerin saat gibi işlediğini belirtmişti. PlanB daha önce yaptığı tahminlerinde Ağustos ayının 47.000 dolar üzerinde kapanacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Eylül kapanışı öncesinde de analist 43.000 dolar üzerinde kapanış geleceğini dile getirmişti.

Bu noktadan sonra PlanB’nin tahminlerine göre Bitcoin Ekim ayında 63.000 dolar üzerini, Kasım ayında 98.000 dolar üzerini ve Aralık ayında 135.000 dolar üzerini görecek.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar