X


Grayscale Kripto Fonuna İki Yeni Kripto Para Birimini Ekledi

 Grayscale Investments, Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC) portföy sepetine iki kripto para birimini daha ekledi.
12:36
2 Ekim 2021

New York merkezli bir kripto varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC) portföy sepetine iki kripto para birimini daha ekledi: Solana (SOL) ve Uniswap (UNI).

Dengeleme Sonrasında Yeni Kriptolar

GDLC her üç ayda bir portföyün mevcut bileşenlerini nakit olarak satarak ve performanslı kripto varlıkları satın alarak bir dengeleme yapıyor. Dengeleme sonucunda, Solana ve Uniswap, fon bileşenlerinin sırasıyla %3,24 ve %1,06’sını oluştururken Grayscale, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) varlıklarını azaltmaya devam ediyor.

Öte yandan önceki üç aylık yeniden dengelemede, Grayscale’in portföyüne Cardano (ADA) eklemişti ve %4,26 ile ADA fonun üçüncü en büyük varlığı haline gelmişti. Son dengeleme sonrasında ise ADA’nın fonun %5,11’ini temsil ettiği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), GDLC kripto sepetinde sırasıyla %62.19 ve %26.08 ile aslan payına sahip olmaya devam ediyor. Chanlink (LINK), Bitcoin Cash ve Litecoin birlikte GDLC sepetinin %2,32’sini temsil ediyor ve bu oran Temmuz 2021’de %2,88’lik orandan düşüşü temsil ediyor.

Grayscale, şu anda %45,20 ile Uniswap ve %14,11 ile Aave (AAVE) tarafından domine edilen DeFi Fonunda ise üç aylık bir dengeleme yapmadı.

Grayscale Kripto Ürünleri

Morgan Stanley gibi finans devleri, Grayscale’in tek varlık teklifi Bitcoin Trust’a yatırımlarını iki katından fazla artırdı ve bu da Grayscale’in ürünlerinin ana akımın dikkatini çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

Elde edilen raporlara göre Morgan Stanley, Temmuz 2021 itibariyle Avrupa Fırsat Fonu aracılığıyla Grayscale Bitcoin Trust’ın toplam 58.116 hissesine yatırım yaptı ve bu, Nisan ayından bu yana hisselerde %105’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar