X

Perlin Coin Nedir?

Perlin coin, hem likidite varlığı hem de teminatlandırma varlığı olarak işlev gören bir kripto para birimidir.
12:10
12 Kasım 2020

Perlin coin, kullanıcıların teşvikli likidite madenciliği ve sentetik varlık üretimi yoluyla birbirleriyle her türlü varlığın ticaretini yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans arayüz platformu olan PerlinX’in yerel kripto para birimidir.

PerlinX, Balancer protokolü tarafından desteklenen likidite havuzlarının kullanımı yoluyla teşvik edilmiş likidite tedarikini kullanıyor. Katılımcılar, likidite sağlamak ve bunu yaptıkları için ödüllendirilmek için PERL token’larını staking işleminde kullanabilir. Likidite temini için ödüller başlangıçta PERL, BAL ve UMA token’larında dağıtılıyor.

Perlin (PERL) Nedir?

Perlin (PERL), hem likidite varlığı hem de teminatlandırma varlığı olarak işlev gören bir kripto para birimidir. PerlinX platformuna likidite sağlamak ve bunu yapmak için ödüller almak amacıyla kullanıcılar PERL hissesi alabilir veya sentetik varlıklar oluşturmak için PERL coin’leri teminatlandırabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre, PERL coin’ler, projenin farklı aşamalarında 2017 ve 2019 yılları arasında 3 farklı turda satıldı. Fiyatlar ise o sırada projenin aşamasına ve teknolojinin gelişmesine göre belirlendi.

Perlin Coin’in arkasındaki platform olan Perlin, mevcut geleneksel piyasaları ve ekonomileri blok zinciri ekosistemine bağlamak amacıyla 2017’nin sonlarında kuruldu. Chamber of Commerce’ın (ICC) münhasır Blockchain ortağı olan Perlin, ICC ile birlikte  Centre of Future Trade, ICC Clarify, ICC TradeFlow ve ICC Karbon Konseyi’ni kurdu.

PerlinX, gerçek dünyadaki varlıkları merkezi olmayan likidite havuzları ve sentetik varlık üretimi yoluyla blok zincirine getirmeye yönelik ilk adımım olarak nitelendiriliyor.

PERL likidite havuzları, derin likiditeyi teşvik etmek için Balancer Protokolünü kullanıyor. PERL’i stake ederek, PerlinX kullanıcıları aynı anda teşvik alırken platforma likidite sağlayabiliyor. PerlinX ayrıca her türden sentetik varlıkların oluşturulması için bir arayüz olarak da hizmet veriyor. PERL’in ise bu süreç için tek teminat varlık olacağı belirtiliyor.

Bunların yanında PerlinX ayrıca sentetik varlıklar oluşturmak için UMA protokolünü kullanıyor. Her bir varlığın, merkezi ve bozuk oracle fiyat beslemeleri sorununu çözmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir oracle olan UMA’nın Veri Doğrulama Mekanizması (DVM) tarafından desteklenen kendi fiyat akışı bulunuyor. PerlinX’teki tüm yapay varlıklar, px önekine sahipler. (Örneğin; PxGold, pxCarbon, vb.).

Perlin’in misyonu, eski finansal sistemleri ve ürünleri DeFi ile birleştirmek ve herkes için piyasa erişimini demokratikleştirmektir. Perlin, her yerde herkese fayda sağlayabilecek daha verimli, adil ve açık piyasa yerleri ve ekonomiler yaratmaya yardımcı olmaya odaklanıyor. Dünyada UMA Protokolüne dayalı synth varlık basımını etkinleştiren ilk proje oldukları ifade ediliyor.

PERL Coin Yorum

Perlin (PERL), özellikle uzun zamandır piyasada olduğu için güven veren bir token olarak nitelendiliryor. Ayrıca PERL coin’in IEO’sunun Binance üzerinden yapılmış olması da dikkatleri çeken farklı bir konu olarak görülüyor.

Perlin coin’in oldukça voltil bir tabloya sahip olması ise kar elde etmek için iyi bir seçenek olarak yorumlanmasına sebep oluyor. Yatırımcıların PERL coin ile ilgili beklentileri ve yorumları güncel rakamlar sayesinde daha kolay anlaşılabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0199 dolardan işlem gören Perlin coin, PERL BTC işlem çiftinde de 0,00000126 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 9.644.146 USD işlem hacmi ile 518. sırada yer alan Perlin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 1.284.432 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 26 Ağustos 2019 tarihinde 0,1322 dolar ile rekor kıran Perlin (PERL), 28 Mart 2020 tarihinde 0,0106 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 483.139.908 adet Perlin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.033.200.000 PERL’e ulaşması bekleniyor.

Perlin Coin Nasıl Alınır?

Perlin coin, 26 Ağustos 2019 tarihinde Binance kripto para borsasında listelendi. Ancak çoğu kripto para biriminin büyük borsa listelenmesinden sonra gerçekleşen büyük fiyat artışının PERL’de görülmemiş olması yatırımcılarda hayal kırıklığı yarattı.

Perlin Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar