reklamı kapat

Ontology Coin Nasıl Satın Alınır?

Blockchain konusunda devrim yapan Ontology nedir?
09:50
26 Ağustos 2020

Ontology, yüksek performanslı genel blockchain ağı sağlayıcısı olarak piyasada yer edinmeyi başardı. Ontology’nin sahip olduğu blockchain tasarımı diğer halka açık blockchain sistemlerini destekliyor ve bunların özelleştirilmiş uygulamalara ev sahipliği yapmasını kolaylaştırıyor. Ontgoloy, birçok ağ arasında işbirliği yapılmasının önünü açan ilk projelerden birisi oldu.

Devamlı olarak farklı altyapılara ait ortak modülleri geliştirmeyi hedefleyen Ontology, bu sayede dağıtık veri alışverişini de en üst seviyeye çıkarmayı amaçlamakta. Ontology’nin iki farklı token’ı ONT ve ONG piyasada bulunmaktadır. ONT, devamlı olarak Staking için kullanılan bir kripto para birimi iken ONG daha çok ağ tabanlı hizmetler adına kullanılan bir hizmet token’ıdır. ONT, belirli dönemlerde belirli miktarlarda ONG piyasaya sürmektedir.

Yani Ontology ağının büyük ölçüde ONT Coin geleceğine bağlı olduğu söylenebilir. ONT Coin alanların Staking yaparak hem ağa hem de ağın oy mekanizmasına katkı sağladığı biliniyor. ONT Coin satın almak ise yakın zamanda yapılan listelemeler sayesinde çok ama çok kolay bir hal aldı. Peki ONT Coin nereden alınır ve bunun avantajları nelerdir?

Ontology Coin Nedir?

Dağıtık kimlik sistemlerini, dağıtık veri alışverişini, dağıtık prosedür protokollerini, dağıtık topluluk ağlarını ve akla gelebilecek blockchain tabanlı bütün dağıtık sistemleri bir araya getirmeyi hedefleyen Ontology’nin kripto parası ONT Coin olarak biliniyor. 2018 yılında airdrop ile piyasaya sürülen ONT Coin, bir anda piyasanın gündemine oturdu.

Yukarıda da belirtildiği gibi ONT Coin ağın ana kripto parası iken ONG ise ağın işlem ücretlerinin karşılandığı token’ıdır. Token dağıtım mekanizmasında en büyük paylardan birisinin ekosistemin geliştirilmesine ayrılması da ONT Coin yorumlarının büyük bir kısmının olumlu olmasını sağladı.

ONT Coin’in token ekonomisi aşağıdaki gibi yayınlanmıştır:

 • %28 Kurumsal ortaklara ayrılan pay
 • %25 Ontology ekosistemi için ayrılan pay.
 • %15 Ontology çekirdek ekibi için ayrılan pay.
 • %12 Ontgoloy topluluğu için ayrılan pay.
 • %10 NEO konseyi için ayrılan pay.
 • %10 Ontology teknik topluluk ödüllerine ayrılan pay.

Ontology Coin Yorum

ONT coin yorumlarının büyük bir kısmı özellikle Tether’in USDT arzının bir kısmını Ethereum ağından ONT ağına geçireceğini açıklamasından sonra olumlu bir hal aldı. Bu durum ONT ağının kesinlikle diğer büyük ağlara rakip olabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak ONT Coin’in Binance tarafından listelenmiş olması da projenin yolunun ve ONT Coin geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor.

Peki ONT Coin nereden alınır ve ONT Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor?

Ontology Coin Satın Al

ONT Coin almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance kullanmak yeterli olacaktır:

 • ONT satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
 • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
 • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ONT yazın ve altta açılan ONT/USDT çiftini seçin.
 • Daha sonra ortadaki “ONT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
 • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ONT alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.