reklamı kapat

ETH Fiyatları: Ethereum’da Büyük Kayıplar Mı Geliyor?

Mevcut düşüşler daha büyük düşüşleri tetikleme potansiyeline sahip olabilir.
09:46
26 Ağustos 2020

Ethereum’un (ETH) 2020’nin en iyi performans gösteren varlıklarından biri olduğu tartışmasız bir gerçek. ETH, Bitcoin (BTC), altın ve hisse senetlerini geride bıraktı ve Amerika’da koronavirüs salgını sırasında verilen 1.200 dolarlık yardım paralarının bile ETH yatırımı için kullanıldığı ortaya çıktı.

Ancak Ethereum’un son günlerde düşüş grafiği çiziyor olması analistler tarafından daha büyük bir düşüşün gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saatte oldukça volatil bir grafik çizdi ve bu grafik çoğunlukla düşüş trendinde ilerledi. ETH’un yanı sıra Bitcoin, Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi kriptoların da düşüşü ile tüm piyasanın kırmızıya büründüğünü görüyoruz.

Bunların yanında analistlere göre Ethereum en iyi performans sergileyen varlık olduğu için düşüş de buna oranlı olarak daha sert olabilir. Eğer ETH 390 doların altına düşerse ve kısa sürede artış kaydetmeyi başaramazsa sert bir düşüş başlayabilir.


Analistlerin açıklamalarına göre günlük ve haftalık kapanışlar bu durumda oldukça önemli sinyaller verebiliyor. Ethereum bu açıdan değerlendirildiğinde ise günlük mumlar düşüş sinyali verse de haftalık mumların güçlü destek seviyelerinin üzerinde kaldığı ifade ediliyor. Dolayısıyla ETH günlük düşüşler yaşasa da haftalık olarak güçlü kalabilir.

ETH’da Kritik Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre, eğer ETH önemli direnç seviyelerini destek noktalarına çevirmeyi başarırsa mevcut düşüş için endişelenmeye gerek kalmaz. Çünkü bu durumda yatırımcılar yeniden alım yapmaya başlar ve fiyat yeniden artış ivmesini yakalayabilir.

Bunun yanı sıra Ethereum “Kara Perşembe”deki çöküşte 80 dolara kadar gerilemişti. Sonrasında kazanılan artış ivmesi ile fiyat 440 doların üzerini gördü. Yani ETH yaklaşık 5 ay içinde çok büyük bir artış yakaladı. Eğer günümüzdeki düşüş devam ederse ETH analistlere göre 300 dolara kadar geri çekilebilir. Bu geri çekilme yaşansa bile ETH Mart ayına göre hala çok iyi bir seviyede işlem görüyor olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.