reklamı kapat

NEM Coin Nasıl Alınır?

NEM Coin nedir ve nasıl satın alınır?
09:24
26 Ağustos 2020

NEM (XEM), Java tabanlı ve çift katmanlı bir blockchain ağıdır. NEM kısaltmasının tam halinin Yeni Ekonomi Hareketi olmasından da anlaşılabileceği gibi proje tamamen farklı bir konseptle 2015 yılında piyasaya giriş yaptı. NEM ana ağı birden fazla dağıtık defter ağını desteklemenin yanı sıra NEM Akıllı Varlık sistemi adında farklı bir protokole de sahip. NEM Blockchain ağındaki ağ düğümleri de direkt olarak bu sistemin bir parçası konumunda.

“XEM Coin nasıl alınır, NEM Coin, XEM Coin, XEM Coin Satın Al” gibi ifadelerin son dönemde Google aramalarında sıklıkla görülmeye başlanması ise NEM Coin geleceğinin oldukça parlak olduğuna yönelik ipuçları veriyor. Peki bu kadar popüler olan XEM Coin nedir ve NEM Coin geleceği hakkında neler söylenebilir?

NEM (XEM) Coin Nedir?

NEM protokolünde yukarıda da sözü edildiği gibi iki farklı katman var ve bunların birisi herkese açık genel ağ iken ikincisi izne tabi özel ağ olarak biliniyor. İki blockchain ağı da birbiri ile bağlantılı. NEM’in diğer kripto para projelerinden ayrılmasını sağlayan bir diğer unsur ise bunun kendi konsensüs algoritmasına sahip olması ve Bitcoin ile Ethereum gibi projeleri taklit etmemesi olarak biliniyor. Proof-of-Importance isimli modeli kullanan NEM, bu sayede XEM Coin için büyük bir ölçeklenme ve büyüme imkanı sunmakta.

POI kullanıcıların önemi sahip oldukları XEM Coin sayısına ve cüzdanlarındaki işlem miktarına göre belirleniyor. NEM kullanıcıları da bu sebeple devamlı olarak XEM yatırımlarını arttırmakta ve ağda bitmek bilmeyen bir sirkülasyon yaratmakta.

NEM Coin Yorum

Uzmanların yorumlarına bakıldığında NEM Coin satın almanın uzun vadeli yatırım için pişman etmeyecek bir karar olduğu söylenebilir. Özellikle sahip olduğu farklı konsensüs protokolü ve iki farklı ağı içerisinde bulundurması, XEM Coin satın almak isteyenleri kara geçirebilir.

Peki ZEM Coin nasıl alınır? XEM Coin direkt olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance üzerinden alınabilmekte.

NEM Coin Satın Al

Binance üzerinden NEM Coin satın almak için aşağıdaki birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor:

  • XEM satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna XEM  yazın ve altta açılan XEM/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “XEM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek XEM alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.