X


OKEx’te DAI Hamlesi: Yüzde 4 Tasarruf Sağlanacak

OKEx, Dai Savings Rate’i entegre etmeye hazırlanıyor...
12:00
17 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimi borsası OKEx, Dai Savings Rate’i (DSR) entegre eden ilk büyük platform oldu ve stablecoin sahiplerinin %4 getiri kazanmasını sağladı.

Dai Savings Rate

Dai stablecoin ekosisteminin ardındaki merkezi ve özerk bir kuruluş olan MakerDAO’nun yaptığı açıklamalara göre OKEx’in Dai Saving Rate’i 23 Aralık’ta “milyonlarca kullanıcısı için” entegre edecek ve kullanıma sunacak.

Yapılan açıklamalara göre entegre işlemi gerçekleştikten sonra OKEx kullanıcıları, doğrudan %4’lük tasarruf oranından faydalanmak ve borsada ek bir ödül kazanmak için Dai’yi doğrudan biriktirmeye başlayabilecek ve Dai Saving Rate’in yararlarından faydalanmaya başlayabilecek. The Block’un yaptığı açıklamalara göre bahsi geçen ek ödülün ne olduğu henüz belli değil.

Öte yandan MakerDAO’nun açıklamalarına göre DSR‘ye başlamak için minimum veya maksimum depozito yok. Ayrıca herhangi bir ücret de bulunmuyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılıyor:

OKEx entegrasyonu sayesinde Dai Saving Rate’in entegre edilmesi Asya’da milyonlarca insana Dai’ye tanıtarak, benimsen oranını hızlandırabilir.

Bunların yanında MakerDAO, MKR token paydaşlarının bir oy kullanması üzerine DSR’yi geçen ay aktifleştirmişti. Salı günü yapılan açıklamaya göre MakerDAO, dünya çapındaki kullanıcıların DSR sözleşmesindeki lansmandan bu yana üç hafta içinde 16 milyon Dai’yi kilitlediğini dile getirdi.

DAI Nedir?

DAI geliştiricisi MakerDAO kripto para dünyasındaki en popüler finansal uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda dolaşımda 84.7 Milyon DAI bulunuyor. Ayrıca token’ın fiyatını sabit tutmak adına 300 milyon dolar değerinde ETH MakerDAO sisteminde kitli tutuluyor.

DAI ile ilgili daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar