X


OKex, Tezos’u (XTX) Listeleyecek

Binance’in ardından OKex de Tezos’u listeliyor...
15:00
4 Kasım 2019

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan OKex, Tezos’u (XTZ) listelemeye başlayacağını açıkladı.

Cointelegraph’ın bugün paylaştığı resmi bir açıklamaya göre, XTZ para yatırma işlemleri 6 Kasım’da başlayacak. Bununla beraber 7 Kasım’da XTZ, Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT)ile işlemlere başlayacak. XTZ ile para çekme işlemleri ise 8 Kasım’da faaliyete geçecek.

Harekete Geçiren Katılım

Eski Morgan Stanley analisti Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından kurulan Tezos, merkezsiz uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açık kaynaklı Tezos protokolü, Blockchain’in hardfork’a ihtiyaç kalmadan yönetilmesinin sağlayan proof-of-stake (PoS) algoritmasını kullanıyor. Tezos’un açık kaynaklı olması Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Bunun yanında OKex Operasyon Başkanı Andy Cheung konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Tezos, sağlam bir topluluğa sahip saygın bir projedir ve XTZ’nin değerli ağını OKex ekosistemine ekleyebildiğimiz için mutluyuz.

İlk Hamle Binance’indi

OKex’in Tezos’u listeleme hamlesi, Tether vadeli işlem alım satım işlemlerini başlatmak için adımlar attığını açıklamasının hemen ardından geldi. Borsanın Tether hamlesi sayesinde 100 kata kadar kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmeleri sunulabilecek. USDT Vadeli İşlem Sözleşmeleri, 14 Kasım’da başlatılacak ve 30 Kasım’da USDT Perpetual Swap’lar başlatılacak. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanında Binance Eylül ayı sonlarında yaptığı açıklamalarda XTZ işlemlerini başlattığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre XTZ/BTC, XTZ/USDT ve XTZ/BNB (Binance Coin) işlem çiftleri Binance platformunda kullanıma sunuldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar