OKEx, USDT Vadeli İşlemleri Sunacak

Özet

  • OKEx’ten yatırımcıları sevindirecek haberler var...
17:00
29 Ekim 2019

Dünyanın en büyük 5. kripto para borsası OKEx, Tether (USDT) vadeli işlem alım satım işlemlerini başlatmayı planladığını açıkladı. Ayrıca borsa, 100 kata kadar kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmesi sunmayı planlıyor.

Cointelegraph’ın bugün paylaştığı resmi bir basın açıklamasına göre vadeli işlemlerde günlük anlaşmalar yapılacak ve Bitcoin (BTC), EOS, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), XRP, Ethereum Classic (ETC), Bitcoin SV (BSV) ve Tron (TRX) ile desteklenen işlem çiftleri sunulacak.

Stablecoin Vadelileri

OKEx, stablecoin bazlı türev sözleşmeler sunmanın, yatırımcıların piyasada yer alması ve riskleri hesaplaması için daha basit ve daha verimli bir araç olacağını savunuyor.

Bunların yanında OKEx Mali Piyasa Direktörü Lennix Lai, boırsa platformunun benzer, basitleştirilmiş riskten korunma araçları sağlamak için USD bazlı daha fazla stablecoin para türevini piyasaya sürebileceğini belirtti.

Lai ayrıca, USDT için borsaların ters – vadeli işlem sözleşmeleri yerine lineer sözleşmeler sunma  tercihinin ardındaki nedenlere de değindi ve şu açıklamaları yaptı:

Kullanıcılar çoğu zaman altcoin’leri marjin işlem olarak tutmaya istekli değiller ve aynı zamanda ters sözleşmelerin de karmaşık olduğunu düşünüyorlar. Bu lineer sözleşmelerin birçok yeni bireysel yatırımcıya açık kapı sunacağını düşünüyoruz.

Piyasaya Sürülme Tarihi

OKEx USDT vadeli işlemlerinin denemeleri 30 Ekim’de başlayacak ve 6 Ekim’de kullanıcıyla buluşacak. Bunun yanında USDT Perpetual Swap seçeneğinin denemeleri de 25 Kasım’da başlayacak ve 2 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

USDT vadeli işlemleri için sözleşmelerin sabit bir teslimat tarihi olacak ve fiyat, teslimattan önceki saatte endeksin ortalama değerine ayarlanacak.

Bunların yanında borsalar artık vadeli işlemlere ilgi duymaya başladı. Örneğin Binance bunun için ayrı bir platform oluşturdu. Binance’in yeni platformu Binance Futures 13 Eylül’de kullanıcıyla buluştu.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar