reklamı kapat

OKEx Kripto Para Borsası da Compound’ı Listelediğini Açıkladı

Önde gelen kripto para borsalarından OKEx de COMP'u listeledi.
20:31
29 Haziran 2020

Popüler kripto para borsalarından birisi olan OKEx de yeni yayınladığı duyurusu ile DeFi platformu Compound’ın COMP isimli kripto para birimini alım satımlar için listelediğini açıkladı. Son günlerin DeFi çılgınlığında başı çekenlerden birisinin Compound olduğu biliniyor. Özellikle Coinbase kripto para borsası tarafından listelenen COMP, inanılmaz bir fiyat artışı elde etmişti.

Compound platformu temel olarak insanların merkeziyetsiz bir şekilde kripto para ödünç alabilmesini veya ödünç verebilmesini sağlıyor. Geleneksel bankacılık sisteminin kredi alma ve verme fonksiyonlarını yerine getiren Compound protokolü, buna ek olarak “yield farming” olarak bilinen yöntemle yatırımcıların çok daha fazlasını kazanmasını sağlıyor.

OKEx, Compound’ı Listeledi

Compound  tarafından yapılan güncel bir açıklamada protokolde kilitli olan kripto paraların toplam değerinin 1 milyar doları aştığı belirtilmişti. DeFi Pulse verilerine göre de şu an merkeziyetsiz uygulamalar arasında lider Compound olarak gözüküyor. OKEx konu hakkında yaptığı duyuruda COMP’un sadece spot piyasada değil aynı zamanda marjin platformunda da listeleneceğini belirtti.

COMP’un spot piyasadaki listelenmesi 29 Haziran tarihinde, marjin platformu için olan listelenmesi 30 Haziran tarihinde ve son olarak swap alım satım için listelenmesi 1 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Compound’ın bu inanılmaz yükselişi, OKEX dışında diğer kripto para borsalarının da ilgisini çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.