reklamı kapat

Compound Protokolünde Kilitli Kripto Paraların Değeri 1 Milyar Dolara Ulaştı

Compound protokolünden yeni bir rekor daha geldi!
13:31
29 Haziran 2020

Bundan birkaç ay önce kripto para yatırımcılarının geneli tarafından pek bilinmeyen bir DeFi yani merkeziyetsiz finans uygulaması olan Compound Finance, şimdilerde 1 milyar dolarlık kilitli kripto para değerine ulaşmayı başardı. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz finans uygulamaları konusunda yıllardır lider olan MakerDAO’yu bile geçmeyi başaran COMP’un bu başarısı kesinlikle kripto para sektörüne damga vurdu.

Compound 1 Milyar Doları Aştı

Compound CEO’su Robert Leshner konu hakkında yaptığı açıklamada Compound protokolü üzerindeki kilitli kripto paraların toplam değerinin 1 milyar dolar aştığını belirterek, Compound’ın büyümeye ve genişlemeye devam edeceğini ifade etti.

Compound üzerinde kilitli olan kripto paralara bakıldığında ise bunun %30’unu BAT’ın, %24’lük kısmını Ethereum’un ve son olarak %21’lik kısmını USDC’nin oluşturduğu görülmekte. Basic Attention Token’ın fiyatında geçtiğimiz günlerde görülen artışın temel sebebinin de COMP tabanlı kullanım için yapılan alımlar olduğu biliniyordu.

Projede 1 milyar dolarlık değere ulaşılması aslında insanların ödünç alabilecekleri 1 milyar dolarlık kripto paranın protokole aktarıldığı anlamına geliyor.  DeFi uygulamalarının temeli geleneksel bankacılık sisteminde olan uygulamaları kullanıcılara sunmak ve kripto para tabanlı kredi vermek de bunlara dahil.

Compound’ın yakaladığı başarı biraz da DeFi protokollerinin son günlerde kripto para ekosisteminde yakaladığı popülerlik ile alakalı olsa da COMP şu sıralar kesinlikle başarılı bir iş yürütüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.