reklamı kapat

Ethereum’da Teknik ve Temel Göstergelerin Savaşı Sürüyor

Ortaya çıkan son verilere göre ETH, BTC karşısında %20 değer kaybedebilir.
08:17
30 Haziran 2020

Son günlerdeki grafiklere bakıldığı zaman piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) daha kötü performans sergilediğini görüyoruz. Analistlere göre Ethereum hızla önemli bir destek seviyesine doğru geriliyor ve bu gerileme daha büyük bir düşüşü tetikleyebilir.

Bunların yanında Ethereum’da görülen muazzam büyüme verilerine rağmen hem BTC hem dolara karşı zayıflık göstermesi beklenmedik bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik ve Temel güç

Ethereum işlem hacminin 2017’deki en yüksek seviyelere ulaşması ve DeFi ekonomisinin muhteşem büyümesi ETH’a daha fazla yatırım yapılmasını sağladı. Ancak bu durum fiyatları etkilemedi. Dolayısıyla teknik ve temel güç arasında bir farklılık oluşmasına sebep oldu. Bununla birlikte analistlere göre teknik zayıflıkların karşısında son günlerde oluşan temel güç, fiyatların artışı için yeterli olmayacak.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ETH, 228 dolar bandında işlem görüyordu. Ayrıca Ethereum’un BTC karşısında da 0.248 seviyesinden işlem gördüğünü de ifade edebiliriz. Dolayısıyla rakamlar bakıldığında son düşüler ile birlikte ETH, son haftalarda seyrettiği işlem aralığının altına düşmüş oldu. Bahsi geçen aralık, ETH/USD işlem çiftinde 230 ile 250 dolar arasında yer alıyor ve alt sınırının altındaki sürekli düşüş, orta vadeli bir düşüş trendi oluşturabileceğini gösteriyor.

Twitter’ın popüler analistlerinden TreaderXO, dolar bazındaki düşüşün BTC işlem çiftine de yansıyacağını ve önümüzdeki günlerde BTC/ETH işlem çiftinin %20 düşüş gösterebileceğini ifade etti.

Borsa Trendleri

Bir veri analisti son zamanlarda kripto para birimi borsası Bitfinex‘in platformdaki Ethereum miktarında büyük bir artış görüldüğünü gözlemledi. Bu, yatırımcıların kısa vadede ETH’de pozisyon aldıklarını, yakın vadede daha yüksek bir seviyeye ulaşılması durumunda ise çıkış yapacaklarını gösteriyor olabilir.

Bunun yanın sıra Crypto Michael da alıcıların gücünü kaybetmesi durumunda ETH’da büyük bir geri çekilme yaşanabileceğini ifade etmiş ve fiyatın 168 dolara düşebileceğini dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.