reklamı kapat

ETH Büyük Bir Düşüşe Mi Hazırlanıyor?

Analistler ETH’da büyük bir düşüş yaşanacağı konusunda hemfikir gibi görünüyor.
10:39
29 Haziran 2020

Temel bir perspektiften bakıldığında piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) tartışmasız şimdiye kadarki en güçlü noktalarından birinde bulunuyor. ETH günlük işlemleri son zamanlarda 1 milyonu geride bırakırken kullanıcı tabanı da büyük bir büyüme görüyor.

Bunlarla birlikte şu an için Ethereum ekosistemindeki tüm karlar hızla büyüyen DeFi sektörü ile sınırlı olduğundan, bu güç henüz olumlu bir fiyat hareketine dönüşmedi. Yapılan açıklamalara göre DeFi ekosisteminde görülen büyüme ve karın ETH’a yönelmesi büyük olasılık. Ancak bu dönüşün ne zaman olacağı ile ilgili net bir zaman aralığı bulunmuyor.

Zayıflık Belirtileri

DeFi ekosistemindeki büyümeye ve pozitif gelişmeler rağmen Ethereum fiyatı geleneksel olarak Bitcoin ile birlikte hareket ettiği için analistler Bitcoin’deki (BTC) zayıflığın ETH’a da yansımak üzere olduğunu ifade ediyor. Analistlerin açıklamalarına göre bu yansıma Ethereum’un 170 dolar kadar gerilemesine sebep olabilir.

Bitcoin’in hafta sonu yaşadığı düşüşle birlikte Ethereum’da bir miktar geri çekildi ve yine BTC’deki toparlanma ETH’da da benzer bir toparlanma yaşanmasını sağladı.  Ancak Ethereum’un son zamanlarda işlem gördüğü aralıktan daha düşük bir noktada işlem görüyor olması analistlerin düşüş beklentilerini artırıyor.

Öte yandan piyasasının önemli analistlerinden “Cold Blooded Shiller” konuyla ilgili açıklamalarında ETH’da büyük bir hareketin yaşanabileceğini ve bu hareketin ayıları destekleyebileceğini ifade etti. Analiste göre henüz düşüş trendi başlamadı ama bu trend başladığında düşüş oldukça büyük olabilir.

170 Dolarlık Seviye

Bununla birlikte ETH’da düşüş olacağını ifade eden tek analist Cold Blooded Shiller değil. Piyasanın popüler analistlerinden Crypto Michael da alıcıların gücünü kaybetmesi durumunda ETH’da büyük bir geri çekilme yaşanabileceğini ifade ediyor. Analist bu geri çekilmenin 168 dolara kadar sürebileceğini de açıklamalarına ekliyor.

Öte yandan popüler analistlerden Teddy de Ethereum’da %60’lık bir düşüş yaşanabileceğini dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.