X

NKN Coin Nedir?

NKN coin, NKN platformunun yerel kripto para birimidir. 
11:56
23 Ekim 2020

NKN Coin, ağ bant genişliğini ve internet bağlantısını paylaşmak için halka açık Blockchain tabanlı eşler arası Ağlar için açık kaynaklı bir protokol olan New Kind of Network’ün yerel token’ıdır. Ocak 2018’de başlatılan proje, Mathematica ve Wolfram | Alpha’nın yaratıcısı Stephen Wolfram ile açık anahtarlı kriptografinin mucidi Whitfield Diffie’yi danışman olarak bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra, NKN Mainnet, Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü ve 25.000’e kadar tam fikir birliği node’una sahip.

NKN Coin Yorum

NKN coin yorumlarına bakıldığında genel itibari ile kripto para biriminin gelecek vaat ettiği yönünde değerlendirmeler yapıldığı görülüyor. Ancak son zamanlarda net bir fiyat artış grafiği çimediği için NKN coin’in düşüşe geçebileceği de düşünülüyor. Bu sebeple analistlerden net bir fiyat açıklaması gelmezken yatırımcılarında temkinli bir şekilde işlem yaptığı görülüyor.

NKN, yeni bir halka açık Blockchain tarafından desteklenen ve yeni bir uçtan uca ağ bağlantı protokolü ve ekosistem türüdür. Platform, internet kullanıcılarını, ağ bağlantılarını paylaşmaya ve kullanılmayan bant genişliğini kullanmaya motive etmek için ekonomik teşvikler kullanıyor. NKN’nin açık, verimli ve sağlam ağ altyapısı, uygulama geliştiricilerin merkezi olmayan internet oluşturmalarına olanak tanıyor. Böylece herkes güvenli, düşük maliyetli ve evrensel olarak erişilebilir bağlantının keyfini çıkarabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NKN için dikkate değer kullanım durumları arasında aşağıdaki 4 madde sayılabilir:

  • İçerik Dağıtım sistemi
  • Edge computing
  • D-chat (güvenli mesajlaşma uygulaması)
  • nShell

Öte yandan NKN platformu kullanıcılarına, NKN cüzdanı, D-Chat, NKN haberleri, madencilik node izleme ve IoT iletişimi ve kontrolünü birleştiren bir mobil uygulama olan nMobile’i sunuyor. Buna ek olarak d-chat sayesinde kullanıcılar, genel ve izinli gruplar için sunucusuz sohbet, güvenli ve özel bire bir sohbet gibi imkanlardan faydalanabiliyorlar.

Ayrıca platformu nFTP hizmeti, herhangi bir sunucu olmadan doğrudan istemciler arasında güvenli ve yüksek hızlı dosya aktarım imkanı sunuyor.

Bunların yanında NKN platformu kullanıcılarına ekstra güvenlik ve gizlilik sunduğunu da ifade ediyor ve bu durum kullanıcıların pozitif yorumlar yapmasını sağlıyor.

NKN Coin Fiyat

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0.99 dolar ile işlem gören NKN, Bitcoin karşısında da 0,00000154 dolardan işlem görüyor. Bunun yanı sıra NKN coin’in 13 Mart 2020 tarihinde 0,0064 dolar ile en dip seviyeyi gördüğünü ve 2 Ocak 2018 tarihinde 0,5459 dolar ile rekor kırdığını belirtmekte de fayda var.

Öte yandan şu anda dolaşımda 583.666.666 NKN bulunuyor ve yapılan açıklamalara göre bu rakamın 700.000.000 adet NKN’ye ulaşması bekleniyor.

CoinMarketCap verilerine göre NKN coin 11.624.468 dolar işlem hacmi ile piyasa değeri sıralamasında 477. sırada yer alıyor.

NKN Coin Grafik

NKN coin Binance gibi büyük borsalarda listelenmesinin ardından çeşitli artış hareketleri gösterse de mevcut grafiklerin düzenli bir artış tablosuna sahip olmadığı görülüyor.

NKN coin grafikleri incelendiğinde, kripto para birimi ilk piyasaya sürüldüğü dönemde hızlı ve büyük bir artış yaşayan NKN coin’in sonrasında düşüşe geçtiği ve son dönemlerde düz bir çizgi üzerinde ilerlediği görülüyor.

NKN Coin Nasıl Satın Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance ile güvenli bir şekilde NKN coin satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar