X

PayPal, Kripto Para Planlarını Büyütüyor

PayPal kendi kripto parası için hazırlıklara başladı.
11:22
23 Ekim 2020

PayPal bundan birkaç gün önce kendi ağında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alım satım ve depolama işlemlerini destekleyeceğini açıkladıktan sonra gündemden hiç düşmedi. Şu an için Bitcoin’in 13.000 dolara kadar yükselmesinin temel sebebi de PayPal cephesinden gelen bu haber olarak biliniyor.

Ancak görünüşe göre PayPal bu işleri büyütmek ve sadece kripto para desteği sunmak değil, büyük ihtimalle kendi kripto parasını piyasaya sürmek istiyor. PayPal’ın kripto para planlarıyla yakından ilgili olan ve Bloomberg’e konuşan bir kişi dev ödeme firmasının şu sıralar BitGo ile konuşmalara başladığını ve anlaşmanın birkaç haftada tamamlanabileceğini belirtti.

Paypal bitcoin

PayPal Gözünü BitGo’ya Dikti

BitGo, müşterileri için kripto para depolama çözümleri sunan bir firma olarak biliniyor. Çoğunlukla kurumsal yatırımcılara hizmet veren BitGo, insanların ellerindeki Bitcoin’leri güvenli bir şekilde depolamasını sağlamakta. Yine de PayPal bu anlaşmanın onaylanmaması durumunda başka kripto para depolama firmaları ile de görüşmeye hazır gibi gözüküyor.

PayPal’ın kripto para depolama hizmeti sunmaya başlaması hem desteklediği kripto paraları arttırır hem de kendi kripto para birimi için altyapı oluşturur. PayPal’ın kendi kripto para birimini piyasaya sürmesinin kripto para piyasası nasıl etkileyeceği tam olarak bilinmiyor. Ancak sahip olduğu devasa kullanıcı kitlesi kesinlikle Bitcoin fiyatını etkilediği gibi kripto para piyasasını da etkileyebilir ve genel bir yükseliş trendi oluşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar