X

NFT Yatırımcılarına Müjde! Ethereum (ETH) NFT’leri Solana (SOL) Ağına Taşınabilecek!

Solana (SOL) Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve Binance Smart Chain (BSC) ağları arasında NFT köprüsü kuruluyor!
22:15
22 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) akıllı sözleşme platformları arasında artık NFT taşınması mümkün hale gelecek. Birçok koleksiyon meraklısının heyecanla beklediği köprü Wormhole tarafından sağlanacak. ETH ve SOL arasındaki ilk köprünün arkasındaki ekip olan Wormhole şimdi de NFT için aynı işlevselliğe sahip hale geldi.

NFT Taşınabilecek

Ethereum ve Solana artık Wormhole tarafından desteklenen ortak NFT ekosistemine sahip, Wormhole tarafından paylaşılan duyuruya göre Ethereum ve Solana kullanıcıları iki ağ arasında NFT gönderebiliyor. Bu işlevsellik aylardır bekleniyordu ve yoğun ilgiyle karşılanacak gibi görünüyor.  Crypto Punks, Degen Ape Academy dahil Ethereum (ETH) ağındaki tüm NFT koleksiyonlarını dilerseniz Solana (SOL) ağına taşıyabileceksiniz.

Şimdilik sadece ERC-721, ERC-1155 ve SLP tokenlar destekleniyor. Yakın zamanda çok daha fazla standart köprüye özellik olarak eklenecek. Şimdilik bu kadarı bile yatırımcıları memnun etmeye yetti. Bildiğiniz üzere Ethereum (ETH) ağı yavaş yapısı ve yüksek işlem ücretleri konusunda NFT çılgınlığında da kendini ispat etti. Sadece bir NFT işlemi için neredeyse yarım ETH ödenmesi gerekiyordu. Solana (SOL) ağına taşınan NFT’ler çok daha kolay ve ucuza ağ içinde transfer edilebilecek. Bu durumun NFT hacmine de olumlu yansıması gerekiyor.

Peki Ama Nasıl?

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) arasında NFT göndermek oldukça basit, öncelikle cüzdanınızı (Metamask, Sollet vb.) bağlamanız gerekiyor. Zinciri ve hedef cüzdanı, NFT’leri seçerek ağlar arasında transfer yapabiliyorsunuz. Wormhole’un önceki sürümlerini kullananlar yeni versiyonda da kolayca işlem yapabilecek. Bu konuda internette de çok fazla videolu anlatım bulunuyor.

Wormhole’un V2 sürümünde getirdiği yeni özellik bununla sınırlı kalmayacak. Kısa süre sonra Terra (LUNA) ve Binance Smart Chain (BSC) ağlarının da desteklenmesi hedefleniyor. Yani Ethereum ağından BSC, LUNA ve SOL ağlarına NFT taşınabilecek.

DeFi ve NFT sektörlerinin hızla büyüyor olması bu tarz ağlar arası köprülere de ilginin artmasını sağladı. Ethereum-Polygon köprüleri son birkaç ayda çok popüler ve sıklıkla kullanılıyor. Yatırımcıları daha özgür hale gelen bu köprülerin yakın zamanda daha da yaygın hale gelmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar